Niemiecki profesor z uniwersytetu w Lipsku, Thomas Rauscher, wyraził w poniedziałek solidarność z uczestnikami polskiego Marszu Niepodległości.

Niemiecki profesor opublikował w poniedziałek na Twitterze retweet artykuł o warszawskim Marszu Niepodległości, dodając Biała Europa braterskich narodów – dla mnie to wspaniały cel.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

We wtorek napisał z kolei: Nie jesteśmy nic winni Arabom i Afrykanom. Zniszczyli swój kontynent poprzez korupcję, krętactwo, niezrównoważoną prokreację, wojny plemienne i religijne, a teraz zabierają to, co my budowaliśmy z wielką starannością.

ZOBACZ TAKŻE: Tusk atakuje Marsz Niepodległości

Eva-Maria Stange, minister nauki i sztuki lokalnego rządu w Saksonii, ostro skrytykowała wpisy Rauschera podkreślając, że Uniwersytety w Saksonii są kosmpolityczne i międzynarodowe. Zdecydowanie krytykuję ksenofobiczne opinie Rauschera.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na tweety zareagowała także uczelnia zatrudniająca Rauschera. W środę stanowczo potępiła słowa jakie napisał niemiecki profesor. Opowiadamy się za kosmopolityzmem i tolerancją oraz przeciwstawiamy się nietolerancyjnym i ksenofobicznym ideom. W ostatnich latach powtarzaliśmy to wyraźnie w oświadczeniach i naszych działaniach, i będziemy to robić nadal – można przeczytać w oświadczeniu uniwersytetu w Lipsku.

Rozpoczynamy teraz dochodzenie i analizujemy środki przewidziane przez prawo pracy ws. prof. Rauschera – zaznaczyła uczelnia.

Niemiecki profesor wykłada na Uniwersytecie w Lipsku od 1993 roku. Nie po raz pierwszy wywołał kontrowersje w swoim kraju. W jednym z tweetów zamieszczonych w zeszłym roku napisał: Nie ma pokojowego islamu. Podstawową koncepcję tej ‚religii” jest rozprzestrzenianie wojny.

Profesor uważa, że wysnuwane wobec niego oskarżenia o rasizm są „absolutnie absurdalne”. Jego zdaniem oskarżenia pojawiły się w celu zabicia pewnych podejść, dyskusji i wszelkiej krytyki obecnej polityki uchodźczej. Odpowiadając na komentarze, które pojawiły się po jego tweecie o Marszu Niepodległości, oświadczył, że ważne jest, by zachowywać świadomość własnej kultury i historii.

Kresy.pl / rp.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz