Tusk atakuje Marsz Niepodległości

Przewodniczący Rady Europejskiej zdezawuował w swoim wpisie na Twitterze Marsz Niepodległości, jaki tradycyjnie maszeruje ulicami Warszawy 11 listopada.

W swoim napisanym we wtorek tweecie Donald Tusk twierdził, że temat Marszu Niepodległości, jaki po raz kolejny przeszedł 11 listopada w Warszawie, był tematem kuluarowych rozmów przywódców państw Stowarzyszenia Azji Południowo-Wschodniej i Chin, USA, Indii czy Japonii. Przewodniczący Rady Europejskiej stwierdził, że Marsz Niepodległości godzi w wizerunek Polski w oczach azjatyckich polityków.

 

Tym samym Tusk przyłączył się do grona opozycyjnych polityków polskich i komentatorów z państw zachodnich ostro krytykujących marsz organizowany zwyczajowo przez środowiska narodowe w Dniu Niepodległości. Dawny współpracownik Tuska, a obecnie lider Platformy Obywatelskiej domagał się nawet w poniedziałek delegalizacji organizacji animujących Marsz Niepodległości. Z kolei dawny doradca Hillary Clinton do spraw międzynarodowych pisał, również na Twitterze, o „marszu 60 tysięcy nazistów”.

„Tusk uznał, że Marsz Niepodległości to”reputacyjna katastrofa”. Katastrofa to jest sam Tusk. I to ostatnia osoba, która może mówić o reputacji!” – skomentował z kolei deputowany do Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS, Ryszard Czarnecki.

twitter.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Kojoto
    Kojoto :

    Katastrofą dla rudego zdrajcy volksdeutsha był brak prowokacji…. Policja bardzo sprawnie sobie poradziła z zabezpieczeniem logistycznym Marszu Niepodległości (odcięcie ulic etc – mimo braku współpracy ze strony parszywego „ratusza”). Widziałem grupki prewencji ustawione np: przy wejściach na most – i podejrzewam, że chodziło o zablokowanie potencjalych prowokatorów. Policja okazuje się być obowiązkowa i skuteczna kiedy nie jest na usługach takich zdrajców jak Tusk.