Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, komentując Marsz Niepodległości, w ostrych słowach skrytykował inicjatywę i domagał się delegalizacji organizujących do podmiotów.

Grzegorz Schetyna wystąpił w poniedziałek na konferencji prasowej we Wrocławiu, gdzie mówił między innymi o sobotnim Marszu Niepodległości, a także manifestacji jaka odbyła się w Święto Niepodległości w stolicy Dolnego Śląska. “To, co zobaczyliśmy na demonstracjach, na marszach, szczególnie w tych dwóch miastach – w Warszawie i we Wrocławiu, jest nie do zaakceptowania, jest hańbą dla Polski” – ocenił przewodniczący Platformy Obywatelskiej. “A widzieliśmy to bardzo i wyraźnie w sobotni wieczór, że [Polska] miała twarz nienawiści, agresji i ksenofobii i wprost nazizmu” – uznał Schetyna.

Swój obraz wystąpień narodowców Schetyna połączył z krytyką partii rządzącej, w której dostrzegł “politycznych protektorów, którzy dają przyzwolenie od lat, a szczególnie przez ostatnie dwa lata, na takie zachowania”. Jak mówił – “To wszystko, co działo się w sobotę na ulicach w Warszawie i we Wrocławiu to efekt polityki nienawiści, którą prowadzi Kaczyński i, którą prowadzi rząd PiS w ostatnim czasie”.

Schetyna wystąpił też z postulatem delegalizacji organizacji narodowych. “Rząd powinien zdelegalizować tych wszystkich, którzy propagowali język nienawiści. Wszystkie organizacje, które są odpowiedzialne za organizację tego marszu, za organizowanie tych antysemickich, faszystowskich, nazistowskich ekscesów muszą zostać zdelegalizowane” – powiedział Schetyna, mobilizując PiS i rząd – “Potrzebna jest bardzo szybka opinia i zajęcie stanowiska przez premier Beatę Szydło i przez prezesa największej partii, partii rządzącej. Nie można tego tak zostawić”.

Czytaj także: Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Warszawy [+FOTO]

dzienniknarodowy.pl/kresy.pl

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    I tu schetyna wychodzi cała twoja i twojej partyjki HIPOKRYZJA.Przeszkadza ci POLSKI ‘nacjonalizm” i chcesz go delegalizować,ale razem z PiS blokujesz uchwałę o penalizacji za propagowanie nacjonalizmu ukraińskiego,czyli ten ci już pasuje.Czyżby ukry to twoi krajanie? I wy chcecie wrócic do władzy?!!!!!!!!!!! Jesteście tak głupi że nie macie na to ŻADNYCH szans.I jak was słucham to powiem że dobrze że nie wrócicie do władzy.