Marsz Niepodległości obywający się pod hasłem „My chcemy Boga” zebrał dziesiątki tysięcy polskich patriotów chcących zademonstrować miłość do ojczyzny.

Marsz Niepodległości rozpoczął się około godziny 14 od od przemów do zbierających się od południa uczestników i odtworzenia utworów muzycznych na rondzie im. Romana Dmowskiego. Około godziny 15:30, po odśpiewaniu polskiego hymnu narodowego Marsz Niepodległości ruszył ulicami Warszawy.

Uczestnicy wydarzenia rozpoczęli przejście od Ronda Dmowskiego, przeszli Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim i Siwca, by kończyć na błonia PGE Narodowego. Tam do około godziny 19:00 będzie trwał koncert i kolejne przemowy do zebranych.

CZYTAJ TAKŻE: „Ten Marsz będzie wyjątkowy”. Robert Bąkiewicz dla Kresów.pl

Uczestnicy marszu niepodległości wznosili okrzyki: „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”, „Bóg, honor i ojczyzna”, „Polski przemysł w polskich rękach”, Skandowano również m.in.: „Precz z lewactwem”, „Roman Dmowski, wyzwoliciel Polski”; „Nie chcę islamu, hej Polska nie chcę islamu”; „Inko, Inko patrzysz z nieba, zachowałaś się jak trzeba”; „Biało-czerwone, to barwy niezwyciężone”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wśród transparentów, oprócz ściśle patriotycznych, pojawiły się takie z żądaniem zakazu aborcji czy też obrony rodziny przed homopropagandą. Wielu uczestników nosi na ramionach biało-czerwone opaski, często z kotwicą Polski Walczącej.

Jeszcze przed początkiem marszu jego organizatorzy szacowali jego frekwencję na około 50 tysięcy osób, jednak według TVP ulicami Warszawy przeszło nawet dwa razy więcej ludzi.

Pod własnym hasłem „Lwów i Wilno – pamiętamy!” w marszu uczestnicy Ruch Narodowy.

Zdjęcia z marszu:

Kresy.pl / interia.pl / marszniepodleglosci.pl / twitter.com / wpolityce.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Kojoto
      Kojoto :

      @jaro7 – oficjalnie Pis się chyba nie garnął, ale wyborców PiSu było z pewnością mrowie – niestety, bo gdyby zaczęli głosować na RN, albo choć konserwatystów… Było pełno róznych grup, ale przede wszystkim niezliczone rzesze rodzin, indywidualnych uczestników, młodych, starych, chyba cały przekrój społeczeństwa.