Brytyjska sieć handlowa Tesco przygotowała spot, w którym pokazała muzułmańską rodzinę przygotowującą się do Świąt Narodzenia Pańskiego.

Jak poinformował w czwartek Independent, sieć handlowa Tesco przygotowała półminutowy spot reklamowy, w którym pokazano rodziny przygotowujące na różne sposoby tradycyjnego w Wielkiej Brytanii na Boże Narodzenie Indyka. Wśród nich znalazła się muzułmańska rodzina trzymająca świąteczne prezenty i przygotowująca się do obchodów Świąt Narodzenia Pańskiego.

Spot spotkał się, jak relacjonuje Independent z bardzo ostrą krytyką w serwisie Twitter. Jeden z cytowanych użytkowników określający się jako wierny chrześcijanin stwierdził, że poczuł się bardzo obrażony reklamą. Inny pyta retorycznie: Tesco – dlaczego pokazujesz muzułmanów obchodzących Boże Narodzenie? To po prostu złe, oni tego nie obchodzą.

CZYTAJ TAKŻE: Kampania reklamowa Tesco obraźliwa dla chrześcijan

Sieć handlowa odpiera zarzuty twierdząc, że każdy może włączyć się w świętowanie. Każdy jest mile widziany w Tesco w to Boże Narodzenie i jesteśmy dumni z tak wielu sposobów w jaki nasi klienci obchodzą świąteczny czas – tłumaczył rzecznik sieci handlowej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Spot jest częścią serii pięciu krótkich filmów które będą publikowane aż do Świąt Bożego Narodzenia. Brytyjska sieć handlowa podkreśla, że reklamy mają promować różnorodność.

Krytykowany spot:

Kresy.pl / independent.co.uk
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz