Brytyjska sieć handlowa Tesco przygotowała spot, w którym pokazała muzułmańską rodzinę przygotowującą się do Świąt Narodzenia Pańskiego.

Jak poinformował w czwartek Independent, sieć handlowa Tesco przygotowała półminutowy spot reklamowy, w którym pokazano rodziny przygotowujące na różne sposoby tradycyjnego w Wielkiej Brytanii na Boże Narodzenie Indyka. Wśród nich znalazła się muzułmańska rodzina trzymająca świąteczne prezenty i przygotowująca się do obchodów Świąt Narodzenia Pańskiego.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6374 PLN    (28.97%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Spot spotkał się, jak relacjonuje Independent z bardzo ostrą krytyką w serwisie Twitter. Jeden z cytowanych użytkowników określający się jako wierny chrześcijanin stwierdził, że poczuł się bardzo obrażony reklamą. Inny pyta retorycznie: Tesco – dlaczego pokazujesz muzułmanów obchodzących Boże Narodzenie? To po prostu złe, oni tego nie obchodzą.

CZYTAJ TAKŻE: Kampania reklamowa Tesco obraźliwa dla chrześcijan

Sieć handlowa odpiera zarzuty twierdząc, że każdy może włączyć się w świętowanie. Każdy jest mile widziany w Tesco w to Boże Narodzenie i jesteśmy dumni z tak wielu sposobów w jaki nasi klienci obchodzą świąteczny czas – tłumaczył rzecznik sieci handlowej.

Spot jest częścią serii pięciu krótkich filmów które będą publikowane aż do Świąt Bożego Narodzenia. Brytyjska sieć handlowa podkreśla, że reklamy mają promować różnorodność.

Krytykowany spot:

Kresy.pl / independent.co.uk

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz