Prezydent Ukrainy zadzwonił do prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko gratulował Andrzejowi Dudzie z okazji Święta Niepodległości oraz uzgodnił spotkanie prezydenckich delegacji.

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski poinformował, że rozmowa telefoniczna trwała pół godziny. Prezydent Poroszenko zadzwonił do prezydenta Dudy i złożył życzenia z okazji Dnia Niepodległości podkreślając, że Polska jest strategicznym partnerem i przykładem dla Ukrainy – relacjonował prezydencki minister.Prezydenci uzgodnili, że w przyszłym tygodniu odbędzie się w Krakowie spotkanie delegacji prezydenckiego Komitetu Konsultacyjnego – poinformował Szczerski. Podczas tego spotkania omówiony a zostać obecny stan relacji polsko-ukraińskich w kontekście planowej wizyty prezydenta Polski w Charkowie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Duda: nie godzę się na głoszenie antypolskich poglądów przez ważnych przedstawicieli władz Ukrainy

Drugim tematem spotkania w Krakowie będą przygotowania do zbliżającego się szczytu Partnerstwa Wschodniego – dodał szef gabinetu Andrzeja Dudy. Szczerski pozostaje współprzewodniczącym ze strony polskiej Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

We wtorek w wywiadzie dla Telewizji Trwam i Radia Maryja polski prezydent oświadczył, że oczekuje iż prezydent Ukrainy i jego współpracownicy, a także premier Wołodymyr Hrojsman, sprawi że ludzie otwarcie głoszący poglądy nacjonalistyczne i antypolskie nie będą piastować istotnych stanowisk w ukraińskiej polityce.

Ponieważ tacy ludzie nie budują relacji pomiędzy naszymi krajami, oni je burzą. Więc tacy ludzie w wielkiej polityce, w polityce, która ma międzynarodowe znaczenie, nie powinni mieć od strony ukraińskiej miejsca – powiedział prezydent Duda.

Kresy.pl / prezydent.pl

Tagi: , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Gaetano :

  Banderowskie chachło, prosieńko, kłamie jak z nut, jak mu nakazuje ich zarzygany dekalog, a maliniak łapie te świńskie popłuczyny jak czekoladki. „Strategiczny partner” niezłe…Knur się niepokoi i pyta druha o potwierdzenie haniebnej wizyty, bo trzeba sypnąć pieniędzy polskiego podatnika do wiecznie pustej banderowskiej kasy i wesprzeć rezunów w jedynie słusznej „walce w obronie Europy”.
  Pogratulował… do k. nędzy, jedyne, czego by pragnął ten banderowski pomiot to zniszczenie Polski.

 2. Accipiter :

  Ciekawe w jakiej pozycji odbierał ten telefon Duda. Czy stojąc na baczność czy może klęcząc. Pewnie prezydent banderlandi porządnie go opierdolił za ostatnie niemrawe i spóźnione reakcje wobec rezuńskich poczynań wobec naszej Ojczyzny. Bo o ukrach tylko dobrze lub wcale.
  Wszystkie dotychczasowe rządy rozpuściły te zdziczałe plemię (narodem tej dziczy się nie da nazwać). PiS nie jest lepszy, a nawet jest gorszy bo oszukał całą rzecze wyborców (w tym też mnie), że będzie dbał o honor ojczyzny, dbał o Polaków tych w kraju i tych poza jego granicami, zadba o pamięć i prawdę historyczną. Tymczasem do tej pory PiS dbało o dobre samopoczucie żmudzinów, rezunów, kosztem Polaków żyjących na naszych Kresach, oraz kosztem czci ofiar ludobójstwa dokonanego na naszych rodakach przez rezunów i żmudzinów.
  A teraz mamy to co mamy.

 3. zefir :

  Panu Szczerskiemu,współprzewodniczącemu prezydenckiego Komitetu Konsultacyjnego z banderlandem,radzę zakup beczki wazeliny,dla właściwego namaszczenia polsko-banderowskich relacji i przygotowań do szczytu partnerstwa wschodniego.PAD-dzie,zatracacie się w logice.Jak bowiem Hrojsman i Upaszenko mogą sprawić,że ich współpracownikom nie wolno głosić poglądów nacjonalistycznych,gdy sami są tych poglądów wyrazicielami,wyznają i utrwalają je tworzonym w banderlandzie prawem?Adresaci PAD-a nacjonalistyczne,probanderowskie poglądy innym w banderlandzie narzucają.Prawda jest taka,że żadne skundlone polskie kadzenie,czy wazelinowanie tych banderowskich,antypolskich poglądów nie zmienią.

 4. UPAdlina
  UPAdlina :

  „Przyjeżdżaj maliniak, bo dawno nie lizałeś mi rowa”.
  I ten klown reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej. Makabra. Oficjalne wsparcie dla nazizmu i banderyzmu kultywowanego na zachodniej upainie udzielane przez „polskiego prezydenta” to opluwanie milionów Polaków. Ale przyjdzie czas, że Polacy będę opluwać takich jak on. Tfu!