Prezydent Ukrainy zadzwonił do prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko gratulował Andrzejowi Dudzie z okazji Święta Niepodległości oraz uzgodnił spotkanie prezydenckich delegacji.

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski poinformował, że rozmowa telefoniczna trwała pół godziny. Prezydent Poroszenko zadzwonił do prezydenta Dudy i złożył życzenia z okazji Dnia Niepodległości podkreślając, że Polska jest strategicznym partnerem i przykładem dla Ukrainy – relacjonował prezydencki minister.

Prezydenci uzgodnili, że w przyszłym tygodniu odbędzie się w Krakowie spotkanie delegacji prezydenckiego Komitetu Konsultacyjnego – poinformował Szczerski. Podczas tego spotkania omówiony a zostać obecny stan relacji polsko-ukraińskich w kontekście planowej wizyty prezydenta Polski w Charkowie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Duda: nie godzę się na głoszenie antypolskich poglądów przez ważnych przedstawicieli władz Ukrainy

Drugim tematem spotkania w Krakowie będą przygotowania do zbliżającego się szczytu Partnerstwa Wschodniego – dodał szef gabinetu Andrzeja Dudy. Szczerski pozostaje współprzewodniczącym ze strony polskiej Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

We wtorek w wywiadzie dla Telewizji Trwam i Radia Maryja polski prezydent oświadczył, że oczekuje iż prezydent Ukrainy i jego współpracownicy, a także premier Wołodymyr Hrojsman, sprawi że ludzie otwarcie głoszący poglądy nacjonalistyczne i antypolskie nie będą piastować istotnych stanowisk w ukraińskiej polityce.

Ponieważ tacy ludzie nie budują relacji pomiędzy naszymi krajami, oni je burzą. Więc tacy ludzie w wielkiej polityce, w polityce, która ma międzynarodowe znaczenie, nie powinni mieć od strony ukraińskiej miejsca – powiedział prezydent Duda.

Kresy.pl / prezydent.pl

Czytaj kolejny artykuł
6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Gaetano
  Gaetano :

  Banderowskie chachło, prosieńko, kłamie jak z nut, jak mu nakazuje ich zarzygany dekalog, a maliniak łapie te świńskie popłuczyny jak czekoladki. „Strategiczny partner” niezłe…Knur się niepokoi i pyta druha o potwierdzenie haniebnej wizyty, bo trzeba sypnąć pieniędzy polskiego podatnika do wiecznie pustej banderowskiej kasy i wesprzeć rezunów w jedynie słusznej „walce w obronie Europy”.
  Pogratulował… do k. nędzy, jedyne, czego by pragnął ten banderowski pomiot to zniszczenie Polski.

 2. Accipiter
  Accipiter :

  Ciekawe w jakiej pozycji odbierał ten telefon Duda. Czy stojąc na baczność czy może klęcząc. Pewnie prezydent banderlandi porządnie go opierdolił za ostatnie niemrawe i spóźnione reakcje wobec rezuńskich poczynań wobec naszej Ojczyzny. Bo o ukrach tylko dobrze lub wcale.
  Wszystkie dotychczasowe rządy rozpuściły te zdziczałe plemię (narodem tej dziczy się nie da nazwać). PiS nie jest lepszy, a nawet jest gorszy bo oszukał całą rzecze wyborców (w tym też mnie), że będzie dbał o honor ojczyzny, dbał o Polaków tych w kraju i tych poza jego granicami, zadba o pamięć i prawdę historyczną. Tymczasem do tej pory PiS dbało o dobre samopoczucie żmudzinów, rezunów, kosztem Polaków żyjących na naszych Kresach, oraz kosztem czci ofiar ludobójstwa dokonanego na naszych rodakach przez rezunów i żmudzinów.
  A teraz mamy to co mamy.

 3. zefir
  zefir :

  Panu Szczerskiemu,współprzewodniczącemu prezydenckiego Komitetu Konsultacyjnego z banderlandem,radzę zakup beczki wazeliny,dla właściwego namaszczenia polsko-banderowskich relacji i przygotowań do szczytu partnerstwa wschodniego.PAD-dzie,zatracacie się w logice.Jak bowiem Hrojsman i Upaszenko mogą sprawić,że ich współpracownikom nie wolno głosić poglądów nacjonalistycznych,gdy sami są tych poglądów wyrazicielami,wyznają i utrwalają je tworzonym w banderlandzie prawem?Adresaci PAD-a nacjonalistyczne,probanderowskie poglądy innym w banderlandzie narzucają.Prawda jest taka,że żadne skundlone polskie kadzenie,czy wazelinowanie tych banderowskich,antypolskich poglądów nie zmienią.