Francja: Protest przeciw ulicznym modłom muzułmanów [+VIDEO]

Burmistrz podparyskiego Clichy i dziesiątki innych osób, śpiewając Marsylianką pojawiło się w miejscu gdzie około 200 muzułmanów modliło się na ulicy.

Protest miał miejsce w piątek. Na jego czele stanął mer Clichy Remi Muzeau. Polityk, wraz z innymi członkami rady miasta i jego mieszkańcami, wyrazili sprzeciw wobec publicznych modłów muzułmanów. Od 9 miesięcy setki wyznawców Islamu zbierało się na rynku i ulicach na modły. Pozostaje to w sprzeczności z francuskim laickim prawem zakazującym wykonywania czynności religijnych w takich miejscach.

W marszu udział wzięło około 60 polityków, którzy nałożyli szarfy w barwach narodowych. Wśród nich była m.in. byłą minister, prezydent regionu Île-de-France Valerie Pecresse.

CZYTAJ TAKŻE: Francuski ekonomista wyliczył, że za 40 lat muzułmanie będą we Francji większością

Protestujący niosący transparent z napisem „Stop nielegalnym ulicznym modłom” poszli do miejsca gdzie modlili się muzułmanie. Demonstranci śpiewali Marsyliankę i skandowali m. in. „Państwo powinno zabronić modłów na ulicy”. Protestujący próbowali wypchnąć z miejskiego placu muzułmanów, którzy w odpowiedzi krzyczeli „Allahu Akbar”.

Podoba Ci się ta strona?
Wesprzyj nas.

Portal „The Local” informuje, że uliczne modły są wyrazem sprzeciwu muzułmanów wobec zamknięcia sali modlitw, gdzie codziennie pojawiało się koło 5 tys. wiernych. Władze miasta zaoferowały muzułmanom alternatywny meczet w miejscu oddalonym o 1,5 km, jednak wyznawcy Islamu nie skorzystali z oferty twierdząc, że trudno do niego dotrzeć.

Filmy i zdjęcia ze zdarzenia:

Kresy.pl / wprost.pl / thelocal.fr / twitter.com

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz