Charles Gave wieszczy, że podobny los spotka także Austrię, Niemcy, Hiszpanię, Włochy, Belgię i Holandię.

Amerykański dziennik Washington Times omówił prognozy francuskiego ekonomisty i komentatora politycznego Charlesa Gave’a, opublikowane w tym miesiącu na stronie założonego przez niego Instytutu Wolności (Institute des Libertes). Gave wskazał w nich na „znikanie populacji europejskiej” w związku z kurczeniem się liczby rdzennej ludności na Starym Kontynencie i zastępowaniem jej przez muzułmanów, których populacja charakteryzuje się niezwykle wysoką stopą płodności.

Według obliczeń Gave’a do 2057 roku liczba ludności pochodzenia muzułmańskiego przekroczy we Francji liczbę rdzennych mieszkańców („białych”) i tym samym muzułmanie staną się większością w tym kraju. Gave uzyskał taki wynik zakładając, że stopa płodności ludności rdzennej (białej) wynosi we Francji 1,4 dziecka na kobietę, podczas gdy stopa płodności muzułmanów wynosi od 3,4 do 4 dzieci. Przy braku oficjalnych statystyk, które we Francji nie uwzględniają pochodzenia etnicznego obywateli, naukowiec założył, że populacja muzułmanów wynosi tam 10% czyli 6,7 miliona ludzi. Przy takich danych wejściowych obliczył, że w ciągu 40 lat liczba muzułmanów prześcignie liczbę rdzennych Franzuzów.

Co więcej, Gave uważa, że podobne zjawisko zajdzie także w innych krajach Zachodniej Europy.

I tak, w ciągu najwyżej 40 lat, jest prawie pewne, że większość populacji będą stanowić muzułmanie w Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Belgii i Holandii – pisze Gave – To nie są przepowiednie, ale obliczenia. Nawet nie wspominając o nowych imigrantach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W przypadku dalszego napływu do Europy imigrantów z krajów muzułmańskich, zapowiadana przez niego zmiana nastąpi jeszcze szybciej.

Najważniejszą wiadomością przyszłych 30-40 lat będzie zatem zniknięcie europejskich populacji, których przodkowie stworzyli współczesny świat. Wraz z tymi populacjami znikną różnorodne i uzupełniające się narody europejskie, które w ciągu co najmniej pięciu stuleci odniosły olbrzymi sukces na Starym Kontynencie. – uważa Gave.

Gave przewiduje, że zmiana demograficzna w Europie Zachodniej będzie miała swój wpływ na politykę, lecz uchyla się od oceny charakteru tej zmiany.

Jak pisze Washington Times, analityk Gatestone Institute Drieu Godefridi nie zgodził się z zapowiedziami Gave’a. W jego opinii zniknięcie populacji białych we Francji zajmie ponad 40 lat. Ponadto Godefridi twierdzi, że nie wiadomo, jak będzie wyglądał islam za kilkadziesiąt lat – być może społeczeństwo muzułmańskie podda się procesom laicyzacji.

Washington Times wskazuje także, że stopa płodności muzułmanów we Francji przyjęta przez Gave’a nie odpowiada wynikowi sondażu Pew Research z 2010 roku, który wykazał poziom 2,8 dziecka na kobietę.

CZYTAJ TAKŻE: Niemieccy demografowie: W roku 2050 Europa stanie się muzułmańskim kontynentem

Kresy.pl / Washington Times
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz