W Żyrardowie rozlepiono plakaty przeciw napływowi imigrantów zarobkowych

Narodowo-radykalna organizacja „Szturmowcy” rozlepiła w Żyrardowie plakaty przeciwko sprowadzaniu do Polski imigrantów zarobkowych ze Wschodu. Narodowcy uważają, że napływ gastarbeiterów niszczy polski rynek pracy. – podał w piątek portal Interia.

O akcji „Szturmowcy” poinformowali na swojej stronie internetowej. „Pojawienie się szerokiej rzeszy osób pochodzących z Ukrainy, Bangladeszu i szeregu innych krajów wschodnich niezwykle negatywnie wpływa na wysokość naszych zarobków oraz możliwość zatrudnienia. Nie jest żadną tajemnicą, że krajowi pracodawcy często wybierają pracowników ze wschodu, gdyż mogą płacić im mniej i ich wyzyskiwać. Tracą oczywiście na tym Polacy.” – napisano w oświadczeniu.

Zdaniem „Szturmowców” jednym z poważnych problemów polskiego rynku pracy są firmy pośrednictwa pracy zajmujące się sprowadzaniem pracowników z takich krajów jak Ukraina czy Bangladesz. Jedną z takich firm zlokalizowali w Żyrardowie i, jak twierdzą, postanowili poinformować mieszkańców miasta „jakiego rodzaju firmy znajdują się w ich sąsiedztwie”.

Na zdjęciach umieszczonych na stronie „Szturmowców” widać plakaty pod hasłem „Polko! Polaku! Dowiedz się, kto zabiera Twoje miejsce pracy!”, rozlepione w różnych miejscach. Wymieniono na nich nazwę jednej z firm, która ma sprowadzać pracowników z Ukrainy, Bangladeszu, Uzbekistanu i Mołdawii. „Przez ściąganie do Polski imigrantów zarobkowych nasze pensje maleją, a miejsca pracy zajmują obcokrajowcy!” – napisano na plakacie. – „Nie wyrażaj na to zgody! Zaprotestuj!” – wezwano, umieszczając poniżej dane teleadresowe wymienionej firmy.

Jak pisze Interia, plakaty rozwieszono tydzień przed Wielkanocą. Miały one pojawić się „nielegalnie” i po kilku dniach usunięto je. Policja, powiadomiona przez straż miejską, nie zareagowała.

Jak podaje strona internetowa „Szturmowców”, jest to ruch narodowo-radykalny, którego celem jest propagowanie „Szturmowego Nacjonalizmu”. Opowiada się przeciwko kapitalizmowi, liberalizmowi a także szowinizmowi. Jednym z jego postulatów jest „pojednanie i sojusz z państwami słowiańskimi” oraz stworzenie Międzymorza – bloku państw Europy Środkowej i Wschodniej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Imigracja zarobkowa z Ukrainy zamraża płace Polaków i psuje polską gospodarkę – twierdzi ekspert

Kresy.pl / Interia
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz