„Ukrainizacja rynku pracy zabija wzrost płac Polaków” – powiedział w wywiadzie dla Business Insider prezes Agencji Ratingu Społecznego Cezary Mech.

Cezary Mech, były wiceminister w rządzie PiS Kazimierza Marcinkiewicza, wcześniej podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i zastępca szefa Kancelarii Sejmu, przedstawia masową imigrację Ukraińców do Polskie nie tylko w kateogriach problemu ekonomicznego ale wręcz społecznego. Jak stwierdził „Trzeba natychmiast zatrzymać masową imigrację zarobkową Ukraińców do Polski”, bo masowa obecność ukraińskich imigrantów pracujących za bardzo niskie stawki skutecznie zamraża poziom płac w wielu sektorach gospodarki.

ZOBACZ TAKŻE: Ukrainizacja polskiego rynku pracy jest nieunikniona? „Jesteśmy nakierowywani na gospdarczą zapaść”.

Mech uznał właśnie powolny wzrost płac, do którego przynia się imigracja Ukraińców, za główny powód masowej emigracji Polaków do państw Europy Zachodniej. Skala problemu jest tak wielka, że Mech porównuje ją do emigracji mlionów ludzi z Irlandii w XIX wieku. „Gdyby Irlandczycy poszli tą drogą, dziś nie było by ich państwa na mapie świata. Zamiast Irlandii byłby kolejny zamorski stan Indii. Jednak zdecydowali się na zupełnie inny krok – inwestycji w wydajne maszyny, infrastrukturę i wykształconych ludzi. Płace w Irlandii zaczęły rosnąć, gospodarka stała się nowoczesna i konkurencyjna a sam kraj, będący wcześniej pod brytyjską dominacją, po latach gospodarczego wzrostu i bogacenia się poczuł się na tyle pewnie, by w 1921 roku ogłosić niepodległość”. Mech ostrzega, że stymulowanie przez obecne władze masowego napływu ukraińskich imigrantów, to w praktyce mechanizm podmiany populacji w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE: Ponad milion pracujących w Polsce Ukraińców wytransferowało za granicę 5 mld złotych

Podaje również współczesny przykład Chin, gdzie wskutek wieloletniej „polityki jednego dziecka” również doszło do problemu z siłą roboczą, a jednak władze ChRL nie zdecydowały się na ściąganie jej spośród innych narodów. „Efekt? W długoterminowym ujęciu płace w Chinach rosną pięciokrotnie szybciej, niż w Polsce. Tylko w latach 2008-2015 średnia płaca w tym kraju wzrosła 2,5-krotnie. Oznacza to, że Chiny „z marszu” pokonują pułapkę średniego rozwoju, w której znalazła się Polska i w której bardziej się pogrążamy” – dowodzi Mech. W tym kontekście ostro krytykuje obecny rząd: „Podczas gdy w Chinach władze utrzymują podaż pracy w metropoliach, co wymusza podniesienie płac, my na siłę sprowadzamy pracowników z Ukrainy, co te podwyżki zupełnie hamuje. A dzieje się tak, gdyż „Planu Morawieckiego” jedynie na slajdach diagnozuje konieczność wyrwania się z pułapki średniego dochodu, podczas gdy w praktyce tym procesom się nie przeciwstawia, wspierając masowy napływ pracowników z Ukrainy z przyczyn politycznych”. Bez zmiany pollityki polskich władz, trudno znaleźć ratunek przed „katastrofą”, bo w ten sposób Mech określa „ukrainizację polskiego rynku pracy”. Bowiem firmy zatrudniające tanią siłę roboczą z Ukrainą wypierają te, które nie chcą tego robić.

ZOBACZ TAKŻE: Zarabiają na pracy Ukraińców i ściąganiu ich do Polski – promują większą imigrację zarobkową

W 2016 roku, tylko na podstawie oświadczeń przedsiębiorców o zamiarze zatrudnienia cudzoziemca, do Polski przybyło 1,3 Ukrainców.

wolnosc24.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

61 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • upadlina
   upadlina :

   chyba cię pogięło !!……..Bliscy kulturowo !!……….Zachodni upaińcy to w dużej mierze czciciele bandery i nazizmu, a głównie oni zjeżdżają do Polski, więc o czym ty bredzisz??…………To, że są złem mniejszym niż islamscy terroryści nie oznacza, że pożądanym !!…………Rozumiem, że jesteś w trakcie trzeźwienia po weekendowej libacji !!

   • Avatar
    kuba9131 :

    Ukraińcy to Słowianie bądź co bądź. Ci Ukraińcy co tu przyjeżdżają to chcą pracować, Bandera im nie w głowie.
    Po drugie dzięki Ukraińcom możemy powiedzieć Unii ,,fuck you” w sprawie islamskich imigrantów. Jak to mówią każdy pretekst jest dobry.
    Jeśli UE zniesie wizy dla nich to część pewnie wyjedzie na Zachód.

    • upadlina
     upadlina :

     w dużej części są to ludzie wychowani na czczeniu zwyrodnialców banderowskich, a Polacy nie mogą ryzykować sprowadzaniem ich w takiej ilości do Polski !!……..Nie miliony człowieku!!………..O czym ty bredzisz??………Taka liczba jakichkolwiek obcokrajowców to poważne niebezpieczeństwo dla kraju, a co dopiero ludzi wychowywanych na tradycjach nazizmu i banderyzmu!!………Przyjeżdżają na razie pracować, ale potem, gdy już obrosną w piórka zaczną zgłaszać żądania i pretensje, a że są bezczelni to już się o tym przekonaliśmy!!………Polacy nie powinni się przed nikim tłumaczyć z tego, że nie przyjmują islamskich terrorystów, czy innych zwyroli, tak jak Węgrzy, którzy nie przyjmują masowo ani tych ani tych !!……..Nie potrzeba pretekstów !!…………Jesteś koleś niezwykle krótkowzroczny nie widząc niebezpieczeństwa w sprowadzaniu do Polski zachodnich upaińców wychowywanych w nienawiści do innych nacji, albo udajesz głupiego !!

     • Avatar
      czas_przebudzenia :

      Taki „kuba9131” ukrywa się pod jakimś tam nickiem i pewnie za polskie pieniądze plecie to co mu Tyma każe. Bardziej znamienne jest to, że kolesie na wysokich stanowiskach też powtarzają te marksistowskie brednie o konieczności mieszania narodów. Jeszcze niedawno tacy dostojnicy byliby wieszani za zdradę stanu – dziś dostają stanowiska od jakichś sił, których nawet nie rozumieją i jedyne co wiedzą, to poszczekiwanie wg wytycznych marksistowskiej „mądrości etapu”. ——-. Marksiści czują siłę, bo ewidentnie zaprzęgnęli dziś Niemców jako pożytecznych głupców do wdrażania marksizmu. Gwoli ścisłości, to Niemcy od początku wieku niczego innego nie robią niż realne wdrażanie marksizmu w roli pożytecznego głupca, który nie wie co czyni swoimi posunięciami. Rozpętanie II wojny światowej (co znamienne – we współpracy z państwem marksistowskim) było realnym odsunięciem silnych, światowych obaw antybolszewickich i skierowanie sił wolnego świata przeciw Niemcom przy mocnej współpracy z bolszewikami. Popełnianie przez Niemców odrażających zbrodni odwracało uwagę świata od zbrodni marksistów i dało podstawę po wojnie dla marksistowskich ruchów lewackich, gdzie obrońca chrześcijaństwa, narodu i białej rasy stawał się podejrzanym typem na równi z SS-manem z obozu koncentracyjnego. Również wysłanie przez Niemców w 1917 roku Lenina do Petersburga w zaplombowanym wagonie miało niby osłabić Rosję a poskutkowało faktycznym przejęciem władzy przez bolszewików przy wydatnej pomocy kapitału żydowskiego z USA (źródło: zamilczany Jurij Romanowicz Łarikow pseud. Uszkujnik). Dziś rząd banderowców (nota bene, to naziści popierani przez … pewną lewicową gazetę) dostał rolę pożytecznych głupców marksistów do rozpętania wojny, która ma być ostatnią wojną wg protokołów mędrców ___yjonu.

    • Avatar
     fiesta :

     re: kuba9131….. Rusini to Slowianie. Natomiast taka narodowosc jak „ukraincy” nigdy nie istniala w przeszlosci i jest to sztuczny twor, ktory jest mieszanka Rusinow, Tatarow, Zydow, Turkow i Chazarow i ich siedliskiem byly stepy na poludniowy-wschod od dzisiejszego Kijowa.
     Pulkownik Narodowych Sil Zbrojnych Konstanty Kopf o „ukrainie” i „ukraincach” – vide strona:
     http://demotywatory.pl/4537465/KILKA-SLOW-O-UKRAINCACH

  • Avatar
   zefir :

   kuba9131,mnie zwisa czy bandersyn pracuje w Polsce,czy żyje z zasiłków jak muzułmanie.Dla mnie istotne jest by te popłuczyny ludobójczych banderowskich skurwysynów nie zbliżały się do potomków swych ofiar w roli bezczelnych i obłudnych niewiniątek.Nie ma żadnej bliskości kulturowej,banderowskie ludobójcze zbrodnicze rzeżnie to zaprzeczenie wszelkim humanitarnym osiągnięcim kulturowym.

  • Avatar
   mix :

   Bliskość kulturowa to chyba jakiś ponury żart. Od kiedy to w naszym kręgu kulturowym wrzuca się niemowlaki do ogniska? To jest azjatycko-stepowa dzicz, wystarczy sobie poczytać choćby „Dekalog ukraińskiego nacjonalisty” żeby zrozumieć, że ci ludzie nie poza podobnym językiem mają z nami nic wspólnego.

   • upadlina
    upadlina :

    pewnie w czasie IIWŚ poznałbyś tez paru hitlerowców, którzy by ci nic złego nie zrobili !!……….Rozumiem, że potem stałbyś się zagorzałym zwolennikiem hitleryzmu !!……Może nawet spotkałbyś w jakiejś dżungli kilku ludożerców, którzy akurat nie byliby głodni i też by ci nic nie zrobili !!…….Zawsze zastanawiam się, czy ty jesteś jakiś opóźniony umysłowo, czy też udajesz przygłupa !!……Twoje teksty są tak infantylne i naiwne, że mógłbym pomyśleć, iż rozmawiam z przedszkolakiem !!………..Mówienie, że upaińcy nie są święci po tym ludobójstwie, którego dokonali jest po prostu chamstwem z twojej strony!!…………Jak można ludobójstwo dziesiątek tysięcy kobiet, dzieci i starców podsumować stwierdzeniem, że „nie są święci” !!……….Puknij się w łepetynę !!……….Zachodni upaińcy są w dużej części od dziecka wychowywani na czczeniu banderowskich zwyroli i na nienawiści do innych narodów, szczególnie Polski i Rosji !!………Wpuszczanie ich w takiej ilości na teren Polski jest skrajnie niebezpieczne, ponieważ w takiej liczbie można ostro namieszać w każdym kraju !!………Takie tępe skakuny w takiej ilości w Polsce mogą nam tu zrobić w przyszłości banderowski majdan !!……….Jak tak ich lubisz, to jedź do nazi-kijowa i zamieszkaj tam sobie razem z nimi (chyba że już tam mieszkasz), ale my tu w Polsce nie chcemy ich w ogóle, a na pewno nie w takiej ilości !!

    • Avatar
     kuba9131 :

     To władza Ukrainy gloryfikuje UPA, zwykli obywatele którzy do Polski przyjeżdżają nie mają nic wspólnego z polityką prowadzoną przez rząd……………….Nie mieszkam w Kijowie i nigdy tam nie byłem (raz byłem na obozie harcerskim na Ukrainie we Lwowie i okolicach, ale to zachodnia Ukraina bardzo daleko od stolicy). Jak coś to mieszkam w Polsce, województwie mazowieckim w Sochaczewie…………………………..Swoją drogą to bardzo dużo mam hejterów w internecie gdy pisze swoje komentarze.

     • Avatar
      franciszekk :

      Słynne polskie przysłowie głosi, ze Polak mądry jest PO szkodzie! Dobrze byłoby gdyby był mądry przed szkodą! Przed LUDOBÓJSTWEM były dobre relacje polsko-ukraińskie wśród zwykłych ludzi , były nawet mieszane małżeństwa aaaa…. potem hieroje z mieszanych małżeństw by PO+twierdzić ukraińskość w okrutny sposób zabijali polskich członków rodziny nawet niemowlęta! xxxxx IDEOLOGIA ślepego „patriotyzmu” ukraińskiego w wydaniu banderowskim < => IDEOLOGIA fanatyków z tzw. państwa ISIS.! Banderowcy tak jak „bojownicy” ISIS mają tak zaczadzone mózgi , że nie są już normalnymi psychicznie ludźmi!

     • upadlina
      upadlina :

      postudiuj sobie historię ludobójstwa dokonanego przez upadlińców na Polakach !!……….Upadlińscy sąsiedzi tych Polaków przez całe lata byli ich „przyjaciółmi” !!………Zapraszani byli nawet na wspólne świętowania z różnych okazji !!…………A potem nagle ci upadlińscy sąsiedzi chwycili za siekiery, widły i noże i bestialsko mordowali polskich starców, kobiety i dzieci !!……Trzeba wyciągać wnioski z takich lekcji !!………Władza upadliny gloryfikuje upa?……..A kto na zachodniej upadlinie dokonał zamachu stanu i potem osadził tę władzę na stołkach??…….Kto głosował na to, aby rządy sprawowała banderowska junta??………..Kto skakał na banderowskim majdanie??………..Kto kroczy w miastach zachodniej upadliny w marszach nazi-banderowskich z portretami bandery??……….Nie bredź !!………Jesteś albo trollem, albo człowiekiem opóźnionym umysłowo bagatelizując to, co wydarzyło się parę dekad temu i nie widząc zagrożenia we wpuszczaniu do Polski milionów wrogich Polakom zachodnich upaińców !!……….To, że są wśród nich pewnie nieliczni ludzie, którzy nie gloryfikują banderyzmu niczego nie zmienia!!………W III Rzeszy na pewno też byli niemcy, którzy nie popierali nazizmu, ale ogólnie naród nie był przyjacielsko nastawiony do Polaków !!……….Podobna sytuacja jest tutaj !!………

     • Avatar
      kuba9131 :

      Mentalność Ukraińców się zmieniła. Głosowali na taką władzę bo chcieli zmian, żeby sytuacja gospodarcza się poprawiła, tylko to ich interesowało (Niemcy zagłosowali na Hitlera przez Wielki Kryzys [1929-1933]). Wśród Ukraińców jest kult UPA, ponieważ władza realizuje złą politykę historyczną, Ukraińcy niestety w nią wierzą………….Fakt, lepiej aby Ukraina miała innego bohatera np. Bogdan Chmielnicki – przywódca Powstania Chmielnickiego.

     • upadlina
      upadlina :

      nie rozśmieszaj mnie !!………..Jak to się zmieniła ich mentalność??………O czym ty pieprzysz??………A marsze banderowskie na upadlinie??…….Kto w nich uczestniczy??……….Kto przyjeżdża do Polski i fotografuje się ze szmatami banderowskimi ??…….Jaka sytuacja gospodarcza się poprawiła??………Wybierając banderowskie władze sami wystawiają sobie laurkę !!……..Dlaczego nikt tam nie protestuje, gdy ich dzieci uczą się z elementarza pod tytułem: „stepan bandera i ja” !!………Takie pierdoły możesz sobie bredzić takim lemingom albo trollom banderowskim jak ty !!……..Na szczęście nie wszyscy mają zamiast mózgu papkę, więc na co ty liczysz??……….Bpgdan Chmielnicki??………….No ku*wa następny bohater!!………..weź idź się walnij baniakiem o kant sedesu, to może coś ci tam naskoczy na miejsce, bo bredzisz jak pobity !!

     • upadlina
      upadlina :

      edukować??………..Najpierw ktoś musi chcieć się edukować !!………..Oni już się edukują z elementarza o tytule: „stepan bandera i ja” !!………No co ty??………..Zgadzasz się, że to było ludobójstwo??…………To nie jest teoria spiskowa śmieszny człowieczku ??…………Może jednak??

     • upadlina
      upadlina :

      zrozum, że oni mają w dupie twoje nauki, bo od dziecka są indoktrynowani ideologią nazistowską i banderowską !!………..trudno ci to zajarzyć??…………Zachodni upaińcy to nacja wroga Polakom i koniec kropka !!……….Taka jest prawda, a te gadki o nauczaniu ich można sobie wsadzić !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: kuba9131 z Sochaczewa nad Bzura (Mazowsze, Polska a nie UE)……. Twoje komentarze n/t Ukrainy i Ukraincow sa dziecinnie naiwne i po nich widac, ze nie znasz prawdziwej historii Polski, ktorej oczywiscie nie podaje zydowska Wikipedia, ani zydowskie podreczniki szkolne w Polsce, pomimo, ze sa pisane w j.polskim.
      Oczywiscie sa takie przypadki, ze wsrod innych narodow znajduja sie porzadni ludzie, ale to dopiero okazuje sie w przypadku wiekszej zawieruchy wojennej, a nie w czasie pokoju, kiedy kazdy udaje porzadnego czlowieka.
      Ja z kolei podam przyklady Ukraincow zyjacych na obczyznie, ktorych tez mialem okazje poznac.
      Otoz znani przeze mnie Ukraincy urodzili sie w Polsce, wychowywali sie w Polsce, chodzi do szkol i uniwersytetow w Polsce i znalli biegle j.polski, a mimo tego czuli sie zawsze Ukraincami i nalezeli do tutejszych osrodkow kultury ukrainskiej na obczyznie, ktore to osrodki kultywowaly pamiec o OUN-UPA i mordercy Polakow S.Banderze w ksiazkach, prasie, radiu i telewizji, ale ci Ukraincy nie rozmawiali na tematy zbrodni OUN-UPA na Polakach i nie informowali Polakow, ze osrodki ukrainskie na obczyznie indoktrynuja Ukraincow zaklamana propaganda o OUN-UPA.
      Rowniez mlodzi Ukraincy z Ukrainy, ktorzy przebywaja na obczyznie uwazaja Lwow i inne polskie miasta za swoje wlasne i nie sa przyjaznie nastawieni do Polakow na obczyznie i tego typu sprawy sa lepiej widoczne poza Polska niz w Polsce, gdzie Ukraincy przebywajacy w Polsce nie zdradzaja swoich prawdziwych stosunkow do Polski i Polakow, bo im zalezy wylacznie na pieniadzach i nie chca specjalnie dyskutowac o polityce i stosunkach polsko-ukrainskich, zeby nie zadrazniac sytuacji, bo sa mniejszoscia w Polsce na statusie chwilowego pobytu czasowego. Ale juz ich ukrainscy pobratymcy zamieszkali na stale w Polsce, ktorzy posiadaja polskie obywatelstwo opluwaja Polske i Polakow i wychwalaja OUN-UPA w swojej gadzinowej propagandzie i nawet buduja pomniki S.Bandery – ukrainskiego mordercy Polakow w Polsce, co jest objawem buty, bezczelnosci i sqrwysynstwa.
      Znane jest takie polskie przyslowie, ktore mowi, ze blizsza jest koszula cialu niz sukmana – przyslowia sa madroscia narodu i w zwiazku z tym kazdy Ukrainiec bedzie w pierwszej kolejnosci bronil swoich ukrainskich interesow, a nie Polski i Polakow.
      Z tego wniosek, ze ty „kuba9131” znasz Ukraincow jedynie powierzchownie, a nie doglebnie, poniewaz Ukraincy, ktorzy sa mieszanka Rusinow, Zydow, Tatarow, Turkow i Chazarow roznia sie nawet cywilizacyjnie od Polakow (cywilizacja lacinska).
      Ukraincy sa z kolei bliscy kulturowo Polakom, poniewaz w XIV wieku legalnym wladca Rusi stal sie krol Polski Kazimierz „wielki” i przez kolejne 6 wiekow tamtejsze ziemie znajdowaly sie pod polskim panowaniem i wplywami i stad wziela sie ta bliskosc kulturowa. Natomiast Ukraincy sa obcy cywilizacyjnie z racji swojego mieszanego pochodzenia i stad wynika ich dzikosc i wrogosc do bardziej cywilizowanej Polski i Polakow.
      Do tego dochodza rowniez roznice religijne spotegowane polityka kosciola prawoslawnego i polityka Watykanu, ktore stawiane sa na pierwszym miejscu wsrod wyznawcow prawoslawia i katolicyzmu.
      Z pewnoscia moge stwierdzic, ze ZYDO-CHAZARZY u wladzy w Kijowie mysla wylacznie o sobie i swoich interesach i czuja sie pewnie, poniewaz maja za soba wsparcie zydostwa z USA, Niemiec oraz wsparcie zydostwa u wladzy w Polsce (bylej SLD i PO , a teraz PiS) i wsparcie ukrainskich szowinistow w Polsce i na Ukrainie.
      Ale wystarczy zamknac granice Polski z UPA-ina i odciac wsparcie finasowe dla UPA-iny, jakiego obecnie udzielaja zydy z PiS u wladzy w Polsce i UPA-incy zaczna sie sami zagryzac.

 1. Avatar
  marekgitarek :

  Jeśli w przyszłości powstanie twór narodowy wspólny to ma to sens. Ukraina i Polska mogą być jednym Państwem. Jak dokonać tego by ogólny bilans wyszedł na plus?Łatwość z jaką Ukraińcy uczą się języka polskiego sugeruje ,że językiem narodowym będzie polski. Jednakże konflikt pojawi się w aspekcie religijnym. My katolicyzm ,oni prawosławie.To mogą być dla Polaków dostarczyciele zdrowej żywności,a my dostarczyciele techniki ,kultury i sztuki(o ile to zostanie należycie rozbuchane).Polskraina.

  • Avatar
   poznaniak74 :

   Strzeż nas Panie Boże przed takim czymś! Już pare razy w historii przechodziliśmy przez „wspólną państwowość” z Ukraińcami i kończyło sie to „potokami przelanej polskiej krwi”, głownie kobiet i dzieci. Tobie radzę zamiast opowiadać takie „gyedroyciowskie bzdury” podszkolić sie z HISTORII WŁASNEGO PAŃSTWA I NARODU…

   • Avatar
    fiesta :

    Twoj komentarz nalezy uzupelnic jeszcze takimi wydarzeniami jak podsycanie roznic narodowosciowych w Rzeczpospolitej przez wrogow Polski jak: Niemcy i Rosje, ktorym zawsze zalezalo na oslabieniu Rzeczpospolitej i ostatecznie dokonali jej rozbioru, a nastepnie prowadzili germanizacje i rusyfikacje okupowanych przez siebie obszarow Rzeczpospolitej przez 123 lata w czym palce maczalo miedzynarodowe zydostwo i Anglia oraz Watykan.
    Obiektywnosc w przedstawianiu historii Polski pomoze Polakom zrozumiec labirynt polityczny w jakim znajduje sie obecnie Polska i Polacy i z tego labiryntu trzeba wreszcie wyjsc, zeby nie stracic Polski.

   • Avatar
    fiesta :

    Jako dodatkowy dowod zalaczam opinie internauty:
    ad1970 23.09.2016, 13:46
    Ponad 300 bestialskich rodzajów tortur odnotowano – ten film nie ukazuje nawet fragmentu tego – i zresztą jaka psychika to wytrzymałaby – przeciąganie druta przez głowę od ucha do ucha, wyszarpywanie płodu z brzucha niedoszłej matki i zaszywanie w to miejsce żywego kota, zdzieranie skóry i polewanie rany wrzątkiem – ot, tylko takie trzy, ad hoc… Mój ojciec był z małżeństwa Ukraińca i Słowaczki, i też uciekali, za ten fakt, przed bandami UPA, i tak zwanymi sąsiadami, choć fakt, dostali ostrzeżenie, kiedy na nich kolej będzie. Był jako 5-cio latek świadkiem tylu strasznych rzeczy. Później już tylko z matką, jego ojciec trafił do obozu koncentracyjnego, trafili do niemieckiego obozu pracy i było już trochę lepiej. Namaste.
    ( http://www.rp.pl/Gdynia-2016-/160929675-Recenzja-filmu-Wolyn-Wojciecha-Smarzowskiego.html#ap-1).

 2. Avatar
  fiesta :

  C.Mech ma calkowita racje w swojej opinii na temat ukrainizacji rynku pracy w Polsce i podmianie populacji w Polsce, czyli inaczej UKRAINIZACJI Polski, ale nie tylko o to chodzi.
  Chodzi rowniez o to, ze za pieniadze polskiego podatnika ZYDOSTWO U WLADZY W POLSCE finansuje RZADY NEO-BANDEROWCOW NA UPA-inie i takie dzialania sa jawna ZDRADA STANU (zdrada Polski i zdrada polskich interesow narodowych).
  Obowiazkiem Polakow jest ODSUNAC ZYDOSTWO OD WLADZY I WPLYWOW W POLSCE, dopoki nie jest za pozno.