„Ukrainizacja rynku pracy zabija wzrost płac Polaków” – powiedział w wywiadzie dla Business Insider prezes Agencji Ratingu Społecznego Cezary Mech.

Cezary Mech, były wiceminister w rządzie PiS Kazimierza Marcinkiewicza, wcześniej podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i zastępca szefa Kancelarii Sejmu, przedstawia masową imigrację Ukraińców do Polskie nie tylko w kateogriach problemu ekonomicznego ale wręcz społecznego. Jak stwierdził „Trzeba natychmiast zatrzymać masową imigrację zarobkową Ukraińców do Polski”, bo masowa obecność ukraińskich imigrantów pracujących za bardzo niskie stawki skutecznie zamraża poziom płac w wielu sektorach gospodarki.

ZOBACZ TAKŻE: Ukrainizacja polskiego rynku pracy jest nieunikniona? „Jesteśmy nakierowywani na gospdarczą zapaść”.

Mech uznał właśnie powolny wzrost płac, do którego przynia się imigracja Ukraińców, za główny powód masowej emigracji Polaków do państw Europy Zachodniej. Skala problemu jest tak wielka, że Mech porównuje ją do emigracji mlionów ludzi z Irlandii w XIX wieku. „Gdyby Irlandczycy poszli tą drogą, dziś nie było by ich państwa na mapie świata. Zamiast Irlandii byłby kolejny zamorski stan Indii. Jednak zdecydowali się na zupełnie inny krok – inwestycji w wydajne maszyny, infrastrukturę i wykształconych ludzi. Płace w Irlandii zaczęły rosnąć, gospodarka stała się nowoczesna i konkurencyjna a sam kraj, będący wcześniej pod brytyjską dominacją, po latach gospodarczego wzrostu i bogacenia się poczuł się na tyle pewnie, by w 1921 roku ogłosić niepodległość”. Mech ostrzega, że stymulowanie przez obecne władze masowego napływu ukraińskich imigrantów, to w praktyce mechanizm podmiany populacji w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE: Ponad milion pracujących w Polsce Ukraińców wytransferowało za granicę 5 mld złotych

Podaje również współczesny przykład Chin, gdzie wskutek wieloletniej „polityki jednego dziecka” również doszło do problemu z siłą roboczą, a jednak władze ChRL nie zdecydowały się na ściąganie jej spośród innych narodów. „Efekt? W długoterminowym ujęciu płace w Chinach rosną pięciokrotnie szybciej, niż w Polsce. Tylko w latach 2008-2015 średnia płaca w tym kraju wzrosła 2,5-krotnie. Oznacza to, że Chiny „z marszu” pokonują pułapkę średniego rozwoju, w której znalazła się Polska i w której bardziej się pogrążamy” – dowodzi Mech. W tym kontekście ostro krytykuje obecny rząd: „Podczas gdy w Chinach władze utrzymują podaż pracy w metropoliach, co wymusza podniesienie płac, my na siłę sprowadzamy pracowników z Ukrainy, co te podwyżki zupełnie hamuje. A dzieje się tak, gdyż „Planu Morawieckiego” jedynie na slajdach diagnozuje konieczność wyrwania się z pułapki średniego dochodu, podczas gdy w praktyce tym procesom się nie przeciwstawia, wspierając masowy napływ pracowników z Ukrainy z przyczyn politycznych”. Bez zmiany pollityki polskich władz, trudno znaleźć ratunek przed „katastrofą”, bo w ten sposób Mech określa „ukrainizację polskiego rynku pracy”. Bowiem firmy zatrudniające tanią siłę roboczą z Ukrainą wypierają te, które nie chcą tego robić.

ZOBACZ TAKŻE: Zarabiają na pracy Ukraińców i ściąganiu ich do Polski – promują większą imigrację zarobkową

W 2016 roku, tylko na podstawie oświadczeń przedsiębiorców o zamiarze zatrudnienia cudzoziemca, do Polski przybyło 1,3 Ukrainców.

wolnosc24.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

61 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • upadlina
   upadlina :

   chyba cię pogięło !!……..Bliscy kulturowo !!……….Zachodni upaińcy to w dużej mierze czciciele bandery i nazizmu, a głównie oni zjeżdżają do Polski, więc o czym ty bredzisz??…………To, że są złem mniejszym niż islamscy terroryści nie oznacza, że pożądanym !!…………Rozumiem, że jesteś w trakcie trzeźwienia po weekendowej libacji !!

   • Avatar
    kuba9131 :

    Ukraińcy to Słowianie bądź co bądź. Ci Ukraińcy co tu przyjeżdżają to chcą pracować, Bandera im nie w głowie.
    Po drugie dzięki Ukraińcom możemy powiedzieć Unii ,,fuck you” w sprawie islamskich imigrantów. Jak to mówią każdy pretekst jest dobry.
    Jeśli UE zniesie wizy dla nich to część pewnie wyjedzie na Zachód.

    • upadlina
     upadlina :

     w dużej części są to ludzie wychowani na czczeniu zwyrodnialców banderowskich, a Polacy nie mogą ryzykować sprowadzaniem ich w takiej ilości do Polski !!……..Nie miliony człowieku!!………..O czym ty bredzisz??………Taka liczba jakichkolwiek obcokrajowców to poważne niebezpieczeństwo dla kraju, a co dopiero ludzi wychowywanych na tradycjach nazizmu i banderyzmu!!………Przyjeżdżają na razie pracować, ale potem, gdy już obrosną w piórka zaczną zgłaszać żądania i pretensje, a że są bezczelni to już się o tym przekonaliśmy!!………Polacy nie powinni się przed nikim tłumaczyć z tego, że nie przyjmują islamskich terrorystów, czy innych zwyroli, tak jak Węgrzy, którzy nie przyjmują masowo ani tych ani tych !!……..Nie potrzeba pretekstów !!…………Jesteś koleś niezwykle krótkowzroczny nie widząc niebezpieczeństwa w sprowadzaniu do Polski zachodnich upaińców wychowywanych w nienawiści do innych nacji, albo udajesz głupiego !!

     • Avatar
      czas_przebudzenia :

      Taki „kuba9131” ukrywa się pod jakimś tam nickiem i pewnie za polskie pieniądze plecie to co mu Tyma każe. Bardziej znamienne jest to, że kolesie na wysokich stanowiskach też powtarzają te marksistowskie brednie o konieczności mieszania narodów. Jeszcze niedawno tacy dostojnicy byliby wieszani za zdradę stanu – dziś dostają stanowiska od jakichś sił, których nawet nie rozumieją i jedyne co wiedzą, to poszczekiwanie wg wytycznych marksistowskiej „mądrości etapu”. ——-. Marksiści czują siłę, bo ewidentnie zaprzęgnęli dziś Niemców jako pożytecznych głupców do wdrażania marksizmu. Gwoli ścisłości, to Niemcy od początku wieku niczego innego nie robią niż realne wdrażanie marksizmu w roli pożytecznego głupca, który nie wie co czyni swoimi posunięciami. Rozpętanie II wojny światowej (co znamienne – we współpracy z państwem marksistowskim) było realnym odsunięciem silnych, światowych obaw antybolszewickich i skierowanie sił wolnego świata przeciw Niemcom przy mocnej współpracy z bolszewikami. Popełnianie przez Niemców odrażających zbrodni odwracało uwagę świata od zbrodni marksistów i dało podstawę po wojnie dla marksistowskich ruchów lewackich, gdzie obrońca chrześcijaństwa, narodu i białej rasy stawał się podejrzanym typem na równi z SS-manem z obozu koncentracyjnego. Również wysłanie przez Niemców w 1917 roku Lenina do Petersburga w zaplombowanym wagonie miało niby osłabić Rosję a poskutkowało faktycznym przejęciem władzy przez bolszewików przy wydatnej pomocy kapitału żydowskiego z USA (źródło: zamilczany Jurij Romanowicz Łarikow pseud. Uszkujnik). Dziś rząd banderowców (nota bene, to naziści popierani przez … pewną lewicową gazetę) dostał rolę pożytecznych głupców marksistów do rozpętania wojny, która ma być ostatnią wojną wg protokołów mędrców ___yjonu.

    • Avatar
     fiesta :

     re: kuba9131….. Rusini to Slowianie. Natomiast taka narodowosc jak „ukraincy” nigdy nie istniala w przeszlosci i jest to sztuczny twor, ktory jest mieszanka Rusinow, Tatarow, Zydow, Turkow i Chazarow i ich siedliskiem byly stepy na poludniowy-wschod od dzisiejszego Kijowa.
     Pulkownik Narodowych Sil Zbrojnych Konstanty Kopf o „ukrainie” i „ukraincach” – vide strona:
     http://demotywatory.pl/4537465/KILKA-SLOW-O-UKRAINCACH

  • Avatar
   zefir :

   kuba9131,mnie zwisa czy bandersyn pracuje w Polsce,czy żyje z zasiłków jak muzułmanie.Dla mnie istotne jest by te popłuczyny ludobójczych banderowskich skurwysynów nie zbliżały się do potomków swych ofiar w roli bezczelnych i obłudnych niewiniątek.Nie ma żadnej bliskości kulturowej,banderowskie ludobójcze zbrodnicze rzeżnie to zaprzeczenie wszelkim humanitarnym osiągnięcim kulturowym.

  • Avatar
   mix :

   Bliskość kulturowa to chyba jakiś ponury żart. Od kiedy to w naszym kręgu kulturowym wrzuca się niemowlaki do ogniska? To jest azjatycko-stepowa dzicz, wystarczy sobie poczytać choćby „Dekalog ukraińskiego nacjonalisty” żeby zrozumieć, że ci ludzie nie poza podobnym językiem mają z nami nic wspólnego.

   • upadlina
    upadlina :

    pewnie w czasie IIWŚ poznałbyś tez paru hitlerowców, którzy by ci nic złego nie zrobili !!……….Rozumiem, że potem stałbyś się zagorzałym zwolennikiem hitleryzmu !!……Może nawet spotkałbyś w jakiejś dżungli kilku ludożerców, którzy akurat nie byliby głodni i też by ci nic nie zrobili !!…….Zawsze zastanawiam się, czy ty jesteś jakiś opóźniony umysłowo, czy też udajesz przygłupa !!……Twoje teksty są tak infantylne i naiwne, że mógłbym pomyśleć, iż rozmawiam z przedszkolakiem !!………..Mówienie, że upaińcy nie są święci po tym ludobójstwie, którego dokonali jest po prostu chamstwem z twojej strony!!…………Jak można ludobójstwo dziesiątek tysięcy kobiet, dzieci i starców podsumować stwierdzeniem, że „nie są święci” !!……….Puknij się w łepetynę !!……….Zachodni upaińcy są w dużej części od dziecka wychowywani na czczeniu banderowskich zwyroli i na nienawiści do innych narodów, szczególnie Polski i Rosji !!………Wpuszczanie ich w takiej ilości na teren Polski jest skrajnie niebezpieczne, ponieważ w takiej liczbie można ostro namieszać w każdym kraju !!………Takie tępe skakuny w takiej ilości w Polsce mogą nam tu zrobić w przyszłości banderowski majdan !!……….Jak tak ich lubisz, to jedź do nazi-kijowa i zamieszkaj tam sobie razem z nimi (chyba że już tam mieszkasz), ale my tu w Polsce nie chcemy ich w ogóle, a na pewno nie w takiej ilości !!

    • Avatar
     kuba9131 :

     To władza Ukrainy gloryfikuje UPA, zwykli obywatele którzy do Polski przyjeżdżają nie mają nic wspólnego z polityką prowadzoną przez rząd……………….Nie mieszkam w Kijowie i nigdy tam nie byłem (raz byłem na obozie harcerskim na Ukrainie we Lwowie i okolicach, ale to zachodnia Ukraina bardzo daleko od stolicy). Jak coś to mieszkam w Polsce, województwie mazowieckim w Sochaczewie…………………………..Swoją drogą to bardzo dużo mam hejterów w internecie gdy pisze swoje komentarze.

     • Avatar
      franciszekk :

      Słynne polskie przysłowie głosi, ze Polak mądry jest PO szkodzie! Dobrze byłoby gdyby był mądry przed szkodą! Przed LUDOBÓJSTWEM były dobre relacje polsko-ukraińskie wśród zwykłych ludzi , były nawet mieszane małżeństwa aaaa…. potem hieroje z mieszanych małżeństw by PO+twierdzić ukraińskość w okrutny sposób zabijali polskich członków rodziny nawet niemowlęta! xxxxx IDEOLOGIA ślepego „patriotyzmu” ukraińskiego w wydaniu banderowskim <=> IDEOLOGIA fanatyków z tzw. państwa ISIS.! Banderowcy tak jak „bojownicy” ISIS mają tak zaczadzone mózgi , że nie są już normalnymi psychicznie ludźmi!

     • upadlina
      upadlina :

      postudiuj sobie historię ludobójstwa dokonanego przez upadlińców na Polakach !!……….Upadlińscy sąsiedzi tych Polaków przez całe lata byli ich „przyjaciółmi” !!………Zapraszani byli nawet na wspólne świętowania z różnych okazji !!…………A potem nagle ci upadlińscy sąsiedzi chwycili za siekiery, widły i noże i bestialsko mordowali polskich starców, kobiety i dzieci !!……Trzeba wyciągać wnioski z takich lekcji !!………Władza upadliny gloryfikuje upa?……..A kto na zachodniej upadlinie dokonał zamachu stanu i potem osadził tę władzę na stołkach??…….Kto głosował na to, aby rządy sprawowała banderowska junta??………..Kto skakał na banderowskim majdanie??………..Kto kroczy w miastach zachodniej upadliny w marszach nazi-banderowskich z portretami bandery??……….Nie bredź !!………Jesteś albo trollem, albo człowiekiem opóźnionym umysłowo bagatelizując to, co wydarzyło się parę dekad temu i nie widząc zagrożenia we wpuszczaniu do Polski milionów wrogich Polakom zachodnich upaińców !!……….To, że są wśród nich pewnie nieliczni ludzie, którzy nie gloryfikują banderyzmu niczego nie zmienia!!………W III Rzeszy na pewno też byli niemcy, którzy nie popierali nazizmu, ale ogólnie naród nie był przyjacielsko nastawiony do Polaków !!……….Podobna sytuacja jest tutaj !!………

     • Avatar
      kuba9131 :

      Mentalność Ukraińców się zmieniła. Głosowali na taką władzę bo chcieli zmian, żeby sytuacja gospodarcza się poprawiła, tylko to ich interesowało (Niemcy zagłosowali na Hitlera przez Wielki Kryzys [1929-1933]). Wśród Ukraińców jest kult UPA, ponieważ władza realizuje złą politykę historyczną, Ukraińcy niestety w nią wierzą………….Fakt, lepiej aby Ukraina miała innego bohatera np. Bogdan Chmielnicki – przywódca Powstania Chmielnickiego.

     • upadlina
      upadlina :

      nie rozśmieszaj mnie !!………..Jak to się zmieniła ich mentalność??………O czym ty pieprzysz??………A marsze banderowskie na upadlinie??…….Kto w nich uczestniczy??……….Kto przyjeżdża do Polski i fotografuje się ze szmatami banderowskimi ??…….Jaka sytuacja gospodarcza się poprawiła??………Wybierając banderowskie władze sami wystawiają sobie laurkę !!……..Dlaczego nikt tam nie protestuje, gdy ich dzieci uczą się z elementarza pod tytułem: „stepan bandera i ja” !!………Takie pierdoły możesz sobie bredzić takim lemingom albo trollom banderowskim jak ty !!……..Na szczęście nie wszyscy mają zamiast mózgu papkę, więc na co ty liczysz??……….Bpgdan Chmielnicki??………….No ku*wa następny bohater!!………..weź idź się walnij baniakiem o kant sedesu, to może coś ci tam naskoczy na miejsce, bo bredzisz jak pobity !!

     • upadlina
      upadlina :

      edukować??………..Najpierw ktoś musi chcieć się edukować !!………..Oni już się edukują z elementarza o tytule: „stepan bandera i ja” !!………No co ty??………..Zgadzasz się, że to było ludobójstwo??…………To nie jest teoria spiskowa śmieszny człowieczku ??…………Może jednak??

     • upadlina
      upadlina :

      zrozum, że oni mają w dupie twoje nauki, bo od dziecka są indoktrynowani ideologią nazistowską i banderowską !!………..trudno ci to zajarzyć??…………Zachodni upaińcy to nacja wroga Polakom i koniec kropka !!……….Taka jest prawda, a te gadki o nauczaniu ich można sobie wsadzić !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: kuba9131 z Sochaczewa nad Bzura (Mazowsze, Polska a nie UE)……. Twoje komentarze n/t Ukrainy i Ukraincow sa dziecinnie naiwne i po nich widac, ze nie znasz prawdziwej historii Polski, ktorej oczywiscie nie podaje zydowska Wikipedia, ani zydowskie podreczniki szkolne w Polsce, pomimo, ze sa pisane w j.polskim.
      Oczywiscie sa takie przypadki, ze wsrod innych narodow znajduja sie porzadni ludzie, ale to dopiero okazuje sie w przypadku wiekszej zawieruchy wojennej, a nie w czasie pokoju, kiedy kazdy udaje porzadnego czlowieka.
      Ja z kolei podam przyklady Ukraincow zyjacych na obczyznie, ktorych tez mialem okazje poznac.
      Otoz znani przeze mnie Ukraincy urodzili sie w Polsce, wychowywali sie w Polsce, chodzi do szkol i uniwersytetow w Polsce i znalli biegle j.polski, a mimo tego czuli sie zawsze Ukraincami i nalezeli do tutejszych osrodkow kultury ukrainskiej na obczyznie, ktore to osrodki kultywowaly pamiec o OUN-UPA i mordercy Polakow S.Banderze w ksiazkach, prasie, radiu i telewizji, ale ci Ukraincy nie rozmawiali na tematy zbrodni OUN-UPA na Polakach i nie informowali Polakow, ze osrodki ukrainskie na obczyznie indoktrynuja Ukraincow zaklamana propaganda o OUN-UPA.
      Rowniez mlodzi Ukraincy z Ukrainy, ktorzy przebywaja na obczyznie uwazaja Lwow i inne polskie miasta za swoje wlasne i nie sa przyjaznie nastawieni do Polakow na obczyznie i tego typu sprawy sa lepiej widoczne poza Polska niz w Polsce, gdzie Ukraincy przebywajacy w Polsce nie zdradzaja swoich prawdziwych stosunkow do Polski i Polakow, bo im zalezy wylacznie na pieniadzach i nie chca specjalnie dyskutowac o polityce i stosunkach polsko-ukrainskich, zeby nie zadrazniac sytuacji, bo sa mniejszoscia w Polsce na statusie chwilowego pobytu czasowego. Ale juz ich ukrainscy pobratymcy zamieszkali na stale w Polsce, ktorzy posiadaja polskie obywatelstwo opluwaja Polske i Polakow i wychwalaja OUN-UPA w swojej gadzinowej propagandzie i nawet buduja pomniki S.Bandery – ukrainskiego mordercy Polakow w Polsce, co jest objawem buty, bezczelnosci i sqrwysynstwa.
      Znane jest takie polskie przyslowie, ktore mowi, ze blizsza jest koszula cialu niz sukmana – przyslowia sa madroscia narodu i w zwiazku z tym kazdy Ukrainiec bedzie w pierwszej kolejnosci bronil swoich ukrainskich interesow, a nie Polski i Polakow.
      Z tego wniosek, ze ty „kuba9131” znasz Ukraincow jedynie powierzchownie, a nie doglebnie, poniewaz Ukraincy, ktorzy sa mieszanka Rusinow, Zydow, Tatarow, Turkow i Chazarow roznia sie nawet cywilizacyjnie od Polakow (cywilizacja lacinska).
      Ukraincy sa z kolei bliscy kulturowo Polakom, poniewaz w XIV wieku legalnym wladca Rusi stal sie krol Polski Kazimierz „wielki” i przez kolejne 6 wiekow tamtejsze ziemie znajdowaly sie pod polskim panowaniem i wplywami i stad wziela sie ta bliskosc kulturowa. Natomiast Ukraincy sa obcy cywilizacyjnie z racji swojego mieszanego pochodzenia i stad wynika ich dzikosc i wrogosc do bardziej cywilizowanej Polski i Polakow.
      Do tego dochodza rowniez roznice religijne spotegowane polityka kosciola prawoslawnego i polityka Watykanu, ktore stawiane sa na pierwszym miejscu wsrod wyznawcow prawoslawia i katolicyzmu.
      Z pewnoscia moge stwierdzic, ze ZYDO-CHAZARZY u wladzy w Kijowie mysla wylacznie o sobie i swoich interesach i czuja sie pewnie, poniewaz maja za soba wsparcie zydostwa z USA, Niemiec oraz wsparcie zydostwa u wladzy w Polsce (bylej SLD i PO , a teraz PiS) i wsparcie ukrainskich szowinistow w Polsce i na Ukrainie.
      Ale wystarczy zamknac granice Polski z UPA-ina i odciac wsparcie finasowe dla UPA-iny, jakiego obecnie udzielaja zydy z PiS u wladzy w Polsce i UPA-incy zaczna sie sami zagryzac.

 1. Avatar
  marekgitarek :

  Jeśli w przyszłości powstanie twór narodowy wspólny to ma to sens. Ukraina i Polska mogą być jednym Państwem. Jak dokonać tego by ogólny bilans wyszedł na plus?Łatwość z jaką Ukraińcy uczą się języka polskiego sugeruje ,że językiem narodowym będzie polski. Jednakże konflikt pojawi się w aspekcie religijnym. My katolicyzm ,oni prawosławie.To mogą być dla Polaków dostarczyciele zdrowej żywności,a my dostarczyciele techniki ,kultury i sztuki(o ile to zostanie należycie rozbuchane).Polskraina.

  • Avatar
   poznaniak74 :

   Strzeż nas Panie Boże przed takim czymś! Już pare razy w historii przechodziliśmy przez „wspólną państwowość” z Ukraińcami i kończyło sie to „potokami przelanej polskiej krwi”, głownie kobiet i dzieci. Tobie radzę zamiast opowiadać takie „gyedroyciowskie bzdury” podszkolić sie z HISTORII WŁASNEGO PAŃSTWA I NARODU…

   • Avatar
    fiesta :

    Twoj komentarz nalezy uzupelnic jeszcze takimi wydarzeniami jak podsycanie roznic narodowosciowych w Rzeczpospolitej przez wrogow Polski jak: Niemcy i Rosje, ktorym zawsze zalezalo na oslabieniu Rzeczpospolitej i ostatecznie dokonali jej rozbioru, a nastepnie prowadzili germanizacje i rusyfikacje okupowanych przez siebie obszarow Rzeczpospolitej przez 123 lata w czym palce maczalo miedzynarodowe zydostwo i Anglia oraz Watykan.
    Obiektywnosc w przedstawianiu historii Polski pomoze Polakom zrozumiec labirynt polityczny w jakim znajduje sie obecnie Polska i Polacy i z tego labiryntu trzeba wreszcie wyjsc, zeby nie stracic Polski.

   • Avatar
    fiesta :

    Jako dodatkowy dowod zalaczam opinie internauty:
    ad1970 23.09.2016, 13:46
    Ponad 300 bestialskich rodzajów tortur odnotowano – ten film nie ukazuje nawet fragmentu tego – i zresztą jaka psychika to wytrzymałaby – przeciąganie druta przez głowę od ucha do ucha, wyszarpywanie płodu z brzucha niedoszłej matki i zaszywanie w to miejsce żywego kota, zdzieranie skóry i polewanie rany wrzątkiem – ot, tylko takie trzy, ad hoc… Mój ojciec był z małżeństwa Ukraińca i Słowaczki, i też uciekali, za ten fakt, przed bandami UPA, i tak zwanymi sąsiadami, choć fakt, dostali ostrzeżenie, kiedy na nich kolej będzie. Był jako 5-cio latek świadkiem tylu strasznych rzeczy. Później już tylko z matką, jego ojciec trafił do obozu koncentracyjnego, trafili do niemieckiego obozu pracy i było już trochę lepiej. Namaste.
    ( http://www.rp.pl/Gdynia-2016-/160929675-Recenzja-filmu-Wolyn-Wojciecha-Smarzowskiego.html#ap-1).

 2. Avatar
  fiesta :

  C.Mech ma calkowita racje w swojej opinii na temat ukrainizacji rynku pracy w Polsce i podmianie populacji w Polsce, czyli inaczej UKRAINIZACJI Polski, ale nie tylko o to chodzi.
  Chodzi rowniez o to, ze za pieniadze polskiego podatnika ZYDOSTWO U WLADZY W POLSCE finansuje RZADY NEO-BANDEROWCOW NA UPA-inie i takie dzialania sa jawna ZDRADA STANU (zdrada Polski i zdrada polskich interesow narodowych).
  Obowiazkiem Polakow jest ODSUNAC ZYDOSTWO OD WLADZY I WPLYWOW W POLSCE, dopoki nie jest za pozno.

  • upadlina
   upadlina :

   i tu znowu się z tobą zgadzam fiesta, tylko nie pojmuję, jak możesz jednocześnie krytykować „polskie” władze za wspieranie banderyzmu, a popierać żydo-uSSmanię, która przecież reaktywowała i wspiera neo-banderowców na upadlnie !!………Jak możesz jednocześnie popierać tych, którzy zlecają zabójstwo i krytykować tych, którzy wykonują to zlecenie???????????????????????

   • Avatar
    fiesta :

    POCZYTAJ MI MAMO:

    Przyklad 1…….

    fiesta: 15.01.2017 18:26
    re: UPAdlina…. O tym, ze Polska nie jest panstwem suwerennym wiem od dawna i pisalem wielokrotnie, ze rzadzi polskojezyczne zydostwo od ponad 70 lat pod dyktando Moskwy, Berlina, Brukseli, Tel-Awiwu, Waszyngtonu, bylych komunistycznych spec sluzb etc. i ty mi nic nie udowodniles. Ale sam sobie dowiodles, ze masz krotka pamiec (skleroze), ze manipulujesz moimi wypowiedziami i krecisz jak zyd nawet gdy chodzi o reguly ustalone w prawie miedzynarodowym i w slowniku j.polskiego. OBUDZ SIE !…. Stalin juz nie zyje, chyba ze jestes nowym wcieleniem Stalina i chcesz zaprowadzic jego „reguly”. W interesie Polski jest obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce przeciwko Rosji i Niemcom, niezaleznie kto jest u wladzy w Polsce, ktora zmienia sie co 4 lata, a Polsce jest potrzebne zabezpieczenie przed zagrozeniami i wplywami rosyjskimi i niemieckimi, tak dlugo, jak dlugo to bedzie konieczne, poniewaz Polska ma do czynienia z wrogimi cywilizacjami (turanska i bizantyjska) co znajduje potwierdzenie w historii – vide odwieczna napasc na Rzeczpospolita przez Rosje i Germanska zaraze, z ktora zawsze kolaboroala ZYDOWSKA ZARAZA i nie sposob walczyc z trzema zarazami na raz. Dlatego uspokoj sie, nie mac kijem wody i wlacz myslenie…. jesli masz czym myslec oczywiscie. A to co klepie chlopek-roztropek M.Marusik wloz miedzy bajki.

    Przyklad 2…….

    fiesta: 15.01.2017 23:30
    re: UPAdlina…. To jet twoj kierunek i juz tobie pisalem, ze masz prawo przeniesc sie do Rosji lub Chin – masz tylko jeden glos, a nie wladze jak Stalin. A Rosja i Chiny to tacy sami bandyci jak USA – vide historia. Roznica polega jedynie na tym, ze za wyjatkiem bandyckiej Rosji, Chiny i USA nie mordowaly Polakow i nie zabraly Polsce ziemi.

    Przyklad 3…….

    fiesta: 24.01.2017 18:28
    re: UPAdlina….. Z polskiego punktu widzenia, USA nie jest wrogiem Polski i Polakow. Natomiast z sowieckiego punktu widzenia i z punktu widzenia zwolennikow zydobolszewika W.Putina jak najbardziej TAK.

    • upadlina
     upadlina :

     nie,no fiesta, ty nie możesz być normalny !!………..Przecież to ja tobie udowodniłem to, że kłamiesz i manipulujesz moimi wypowiedziami, a dowody jak byki są tu: <<<< http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosja-zapowiada-ostra-odpowiedz-na-rozmieszczanie-przez-usa-sprzetu-wojskowego-w-europie >>>> !!………Więc jak to ci nie udowodniłem ??……….To chyba ty masz sklerozę, jak już zapomniałeś !!……….Dwa razy włożyłeś w moje usta słowa, których nigdy nie wypowiedziałem i tam to wszystko jest czarno na białym, więc po co robisz z siebie idiotę i zaprzeczasz faktom??…….Jakimi regułami kręcę jak żyd??………Co ty bredzisz??……….To ty kręcisz i mataczysz swoimi niespójnymi wypowiedziami, które zaprzeczają sobie wzajemnie !!………….To tak jakbyś stwierdził, że smród jest zły, ale gówno generujące ten smród jest OK !!…………..Jak wojska największego bandyty światowego, który reaktywował banderyzm na upadlinie i który próbuje władować Polskę w wojnę z mocarstwem nuklearnym mogą być w interesie Polski ??……..Walnij się w ten pusty baniak!!………Silna polska armia jest w interesie polski, a nie wojska żydo-uSSmańskiego bandyty PISuarowy pomiocie !!………Ostatnio nawet zacząłeś podawać linki PISuarowych ścieków propagandowych, jako te wiarygodne !!………Kompletnie ci padło na mózg !!……….A jednocześnie krytykujesz PISuarowe żydowskie władze w Polsce !!………….Ty nie możesz być normalny fiesta !!……….To ktoś może równie dobrze powiedzieć, że nienawidzi nazizmu, ale uwielbia Hitlera !!!!!!…….Ty się tak zachowujesz mataczu i albo robisz to celowo, albo jesteś z lekka walnięty worem po kartoflach !!……..Jeżeli chcesz wpływy jednego okupanta zastąpić wpływami innego okupanta, to kim ty jesteś??……..Wojska światowego bandziora numer jeden w Polsce, żeby chroniły przed wpływami Niemiec i Rosji…………i co??………..I kim Polska jest dla tego bandyty zza oceanu??………Kolonią, której dyktuje się, co ma robić !!………..Niesuwerennym terytorium!!………..Ale tobie to nie przeszkadza żydo-uSSmańska tubo propagandowa !!………..Jedne zagrożenie chcesz zastąpić innym zagrożeniem i to ma być efekt twojego myślenia??…………Nie ośmieszaj się mataczu !!……….Co to za śmieszny przykład, że Chiny i uSSmania nie mordowały Polaków??……….Jak miały jełopie mordować, jeżeli nigdy w przeszłości nie prowadziły polityki globalnej ??…………Tysiące kilometrów jakie te kraje dzieli od Polski spowodowały, że nie mieliśmy z nimi zatargów !!……….Ale zapytaj się jak kochają uSSmanię w Ameryce Płd.??…..Po drugie teraz, gdy uSSmania prowadzi politykę globalną nie musi mordować Polaków, poniewaz oni padli przed nią na kolana i oddali jej pokłon!!…………Po co mordować tych, którzy sami oddali ci się w niewolę ??………Ale kraje, które nie chciały podporządkować sie uSSmańskim bandytom zostały przez nich zaatakowane i zniszczone, a miliony ich obywateli zabite !!………….Co to więc za idiotyczne „argumenty” tu przytaczasz??…………Gdyby Polacy padli na kolana przed Rosją i oddali jej pokłon, też nie byłoby wojen polsko-rosyjskich !!………..Bredzisz więc fiesta od rzeczy, a twoje „argumenty” są tak samo niedorzeczne, jak ten, że pro-żydowskość Trumpa ci nie przeszkadza, bo Putin też jest pro-żydowski !!………No to czemu przeszkadza ci pro-żydowskość politycznych „elit” w Polsce, jeżeli możesz przecież stwierdzić, że nie ma problemu, bo Putin też jest pro-żydowski ??…………..Motasz się fiesta w tym swoim niespójnym i nielogicznym bełkocie i ośmieszasz sie coraz bardziej wypowiedziami zaprzeczającymi jedna drugiej !!

     • upadlina
      upadlina :

      żydo-uSSmania jest wrogiem Polski, ponieważ to pod jej zarządem od 89 roku Polska jest dziś „państwem istniejącym teoretycznie” !!……….Niesuwerennym !!………….Ostatnio nawet sam kaczyński powiedział, że był ofiarą nieprawdopodobnych nacisków zaoceanicznego hegemona !!……….Umknęło ci żydo-uSSmańska tubo propagandowa??

     • Avatar
      fiesta :

      Masz groch z kapusta w glowie i dlatego masz problemy ze zrozumieniem moich komentarzy – vide przyklad ponizej…….
      fiesta:
      10.01.2017 07:31

      Obecnosc wojsk USA w Polsce to jeden z wariantow wzrostu sily militarnej Polski i to jest w polskim interesie narodowym, bo tym samym wzrasta niezaleznosc Polski od wplywow niemieckich i rosyjskich, ktore byly przyczyna wielu problemow w ciagu kilkunastu wiekow w polskiej historii – vide 4 rozbiory Polski (1772, 1793, 1795) oraz 1939 polaczony z dodatkowa okupacja Polski po 1944r przez ZSRR i zbrodniami komunistycznymi na Polakach. Uleglosc prezydenta USA Roosevelta wobec Stalina zostala tym razem naprawiona dobrym gestem przez B.Obame. Dlatego nie jest istotne oburzenie propagandy niemieckiej i rosyjskiej na obecnosci wojsk amerykanskich w Polsce, a jednoczesnie jest to potwierdzenie, ze Niemcom i Rosji zalezalo na slabej i bezbronnej Polsce, ktora w przyszlosci moglyby ponownie pozrec. MORAL: Znajomosc polskiej przeszlosci ustrzeze Polakow przed popelnieniem bledow w przyszlosci. *** Powyzsze informacje sa zgodne z historia Polski i polskim interesem narodowym.*** Ty matole i bolszewiku z kolei napisales – cytat: ”
      UPAdlina:
      10.01.2017 10:37

      zgoda na obecność wojsk uSSmańskich w Polsce po to, aby neutralizować wpływy rosyjskie i niemieckie to akceptacja żydo-bolszewickiego okupanta na polskiej ziemi !! (…)”…… Moja odpowiedz na twoje bolszewickie bzdety brzmiala – cytat: ”
      fiesta:
      10.01.2017 20:08

      Obecnosc wojsk armii amerykanskiej w Polsce NIE MA CECH OKUPACJI i wyjasnienie znajduje sie w slowniku jezyka polskiego oraz w prawie miedzynarodowym (Konwencja Haska z 1907r i Konwencja Genewska z 1949r). W zwiazku z tym caly ten halas jaki robicie wlacznie z poslem R.Winnickim swiadczy, ze nie macie pojecia co znaczy wyraz „OKUPACJA” oraz nie macie pojecia o POLITYCE HISTORYCZNEJ, przez co sami siebie osmieszacie i sprawiacie wrazenie jakbyscie byli tuba propagandowa Rosji, ktora gra na naiwnosci i glupocie niedoinformowanych Polakow”……
      ZAKONCZENIE – matolowi jak ty trzeba wyjasniac nawet znaczenie polskich wyrazow, a matol jak ty nadal tego nie rozumie i ciagle powtarza te same zbdety. Lecz sie na glowe !

     • upadlina
      upadlina :

      Twoja piana fiesta wynika z tego, że tak się już zamotałeś w tych swoich niespójnościach i braku logiki, że raz za razem ładujesz się w kolejne błędy pisząc teksty, które przeczą sobie nawzajem !!………Powtarzam fiesta: Piszesz teksty, w których sam sobie zaprzeczasz !!………..Robisz to już hurtowo !!…………Polska jest pod ekonomiczną okupacją żydo-uSSmanii, która kontroluje rządy w Polsce i SAM KACZYŃSKI POTWIERDZIŁ TO, ŻE OBAMBO NIEWIARYGODNIE SILNIE NA NIEGO NACISKAŁ, A ON BYŁ OFIARĄ TYCH NACISKÓW”………….Kaczyński powiedział to wyraźnie !!……..A ty żołdactwo tego uSSmańskiego bandziora uważasz za coś pozytywnego dla Polski??……….Odbiło ci chyba totalnie !!………No to może w końcu fiesta zajmijmy się tą OKUPACJĄ !!……….Definicja: „czasowe zajęcie przez siły zbrojne państwa prowadzącego wojnę całości lub części terytorium państwa nieprzyjacielskiego i wprowadzenie tam swojej tymczasowej władzy”……….Z tego więc wynika, że wojska żydo-bolszewickiego ZSRR nie okupowały Polski !!….No tak wynika z definicji fiesta !!…………….Ale ja fiesta mam w dupie definicje !!………..Każdy wie, że Polska od 89 roku jest w strefie wpływów żydo-uSSmańskiego hegemona, który doprowadził ten kraj do statusu „państwa istniejącego teoretycznie” i który próbuje władować Polskę w konflikt z Rosją !!………Który ciąga Polskę na swoje wojny przeciwko innym państwom !!……….Który naciska niezwykle potężnie na władze w Polsce, które de facto są jego bezwolnymi marionetkami (wypowiedź kaczyńskiego) !!……….Który odpalił Polsce reaktywację banderyzmu na upadlinie, który to banderyzm cały czas wspiera !!…………To wszystko są działania absolutnie przeciwne polskiej racji stanu fiesta i są niebezpieczne dla Polski !!…….Wojska więc tego bandyty na polskiej ziemi nie mogą być czymś dobrym dla Polski !!………Przestań więc uSSmańska tubo propagandowa pieprzyć te swoje brednie, bo chce mi się już rzygać !!……….Nie wiem, czy jesteś chorym psychicznie człowiekiem, czy zdradziecką kanalią, bo te twoje niespójności i brak logiki, które tu prezentujesz (a także dziwne zaniki pamięci, które powodują, że ładujesz się w kółko w te same błędy) są dosyć dziwne i trudno mi wywnioskować, czy udajesz, czy rzeczywiście masz jakieś problemy chorobowe !!……..Na razie jednak trzymam się przeczucia, że robisz to celowo, tylko wtedy oznaczałoby to, że jesteś kretynem do kwadratu, bo te wszystkie twoje wpadki, na których ostatnio cię złapałem nie powinny się przytrafić rozsądnemu człowiekowi !!……….

     • upadlina
      upadlina :

      uSSmanofil żebrowski jest tak samo jebnięty na punkcie Rosji jak ty i identycznie jak ty uważa, że wspieranie uSSmańskiego bandyty, który wspiera nazizm i banderyzm na upadlinie jest czynem „patriotycznym” !!………..Ale tak jest tylko w waszych zdegenerowanych łbach, bo prawy człowiek nie będzie popierać bandyty uSSmańskiego, który wspiera ludobójczy banderyzm na upadlinie, co jest przeciwne polskiej racji stanu i niezwykle niebezpieczne dla polskiego narodu !!

     • Avatar
      fiesta :

      Carska Rosja i ZSRR wlacznie z dzisiejszym ZSRR”bis” zwanym umownie „Rosja” (w cudzyslowiu) to wrogowie Polski.
      Zydowski kurdupel W.Putin (170 cm wzrostu) wielokrotnie uzywal szantazu handlowego wobec Polski, zeby wymusic ustepstwa na Polsce i sterowac Polska. Zydowski kurdupel W.Putin posluzyl sie klamstwami stalinowskimi w 2009r (70-ta rocznica II w.s.) w Gdansku, zeby usprawiedliwic napasc ZSRR na Polske – calkowicie przemilczal tajny uklad Hitlera ze Stalinem (pakt Ribbentrop-Molotow), ktory dotyczyl ROZBIORU POLSKI i Putin rowniez powiedzial, zeby Polacy rzucili w niepamiec tamte wydarzenia, co zakrawa na bute i bezczelnosc KGB-wskiej i bolszewickiej mendy.
      Zydowski kurdupel W.Putin zatrzymal wyjasnianie zbrodni katynskiej na Polakach – ofiarami padla glownie polska kadra wojskowa i polska inteligencja, czyli sila przywodcza panstwa polskiego; druga faza zbrodni stalinowskich rozpoczela sie w momencie pojawienia sie bolszewickiej dziczy w stayczniu 1944r na ziemiach polskich.
      Zydowski kurdupel W.Putin prowadzi wroga polityke wobec Polski do spolki z Niemcami i przeszkadza mu obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce – obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce lezy w interesie Polski w obronie przed rosyjskimi i niemieckimi wplywami dwoch odwiecznych wrogow Polski.
      To jest Polska racja stanu, a nie twoje powyzsze bolszewickie wypociny.

     • upadlina
      upadlina :

      żydo-uSSmania to wróg Polski numer jeden !!……….Żydo-uSSmania pod której kontrolą jest Polska od 89 roku doprowadziła Polskę do statusu „państwa istniejącego teoretycznie”, które jest dziś rynkiem zbytu dla zachodnich towarów i rezerwuarem taniej siły roboczej !!…….Żydo-uSSmania popiera bezprawne roszczenia żydowskie względem Polski w wysokości 65 mld dolarów i mówił o tym Kerry !!……..Żydo-uSSmania odpaliła Polsce banderyzm na upadlinie, który cały czas wspiera, co jest nie tylko sprzeczne z polską racją stanu, ale także niebezpieczne dla kraju !!……Żydo-uSSmania szczuje Polaków na inne mocarstwo nuklearne mając w swoim interesie rozpętanie kolejnego konfliktu u granic Rosji !!………..Musisz być niezłą kanalią fiesta, żeby być za tym , aby w Polsce stacjonowały wojska takiego bandyty jak uSSmania, które są poza kontrolą polskiego narodu i które nie przysięgały na wierność Polsce, tylko żydo-uSSmanii !!……..Mówi o tym Grzegorz Braun przy którego wiedzy i znajomości geopolityki ty jesteś karłem i to nie tylko karłem w dziedzinie wiedzy, ale i w dziedzinie moralności !!………..Jesteś karłem moralnym fiesta, na dodatek głupim jak but, bo ładujesz się w komiczne wpadki z których potem równie komicznie próbujesz się wykaraskać, ale bezskutecznie !!…………….
      16min – 23min i 1:14:00 – 1:21:00…………….Czyżby Grzegorz Braun był bolszewikiem półgłówku żydo-uSSmański??

      https://www.youtube.com/watch?v=YWjJCLrtv4o

     • Avatar
      fiesta :

      Ja juz tobie napisalem wczesniej, zebys leczyl sie na mozg, bo masz wyrazne oznaki porazenia mozgowego, a jednoczesnie wyjasnilem matolowi jak ty, ze odrodzenie banderyzmu na UPA-inie nastapilo 22 czerwca 1990r – data ogloszenia uchwaly OUN.
      Podalem rowniez liste glownym wrogow Polski: 1. Zydostwo. 2. Niemcy. 3. Rosja/ZSRR. 4. UPA-ina. 5. Naiwnosc i glupota Polakow.
      Podalem rowniez informacje dotyczace odrzucenia przez ministra MSZ R.Sikorskiego bezprawnych zadan organizacji zydowskich domagajacych sie 65 mld dolarow odszkodowan od Polski.
      W zwiazku z tym nie powielaj swoich bolszewickich bzdetow i nie zasrywaj nimi forum KRESY.PL , bolszewicki agencie.

     • upadlina
      upadlina :

      fiesta, to co ty piszesz tylko cię ośmiesza !!……Sam się lecz schizofreniku, bo zaprzeczasz sam sobie w kolejnych wypowiedziach !!…….Banderyzm na upadlinie nie był oficjalnie gloryfikowany przez instytucje państwowe za rządów Janukowycza, który był pro-rosyjskim prezydentem !!……….Za rządów juszczenki po tzw. pomarańczowej rewolucji inspirowanej przez żydo-zachód zrobiono z bandery bohatera narodowego, a po ostatnim zamachu stanu opłaconym przez żyudo-uSSmanię patroszenko-waltzman podpisał ustawę gloryfikującą oficjalnie banderyzm na upadlinie !!……….Nie matacz więc uSSmański agencie i nie wybielaj swoich uSSmańskich zbirów, którzy stoją za obecnym oficjalnym odrodzeniem banderyzmu na upadlinie !!…….Co do wrogów Polski, których wymieniłeś to jakoś Henryk Pająk nie podziela twoich wizji i nie wymienia tam Rosji (ani ZSRR, który istnieje tylko w twoim chorym czerepie), za to wymienia zydo-uSSmanię, którą ty pomijasz !!………I nie pieprz o tym, że sikorski odrzuca roszczenia żydów uSSmańskich, bo to nie sikorski decyduje o polityce uSSmanii, więc co on ma idioto wspólnego z tym, że uSSmania wspiera te roszczenia, a dowodem na to jest to, co powiedział Kerry !!……….Nie ośmieszaj się uSSmańska tubo propagandowa, bo zgrywasz wielkiego znawcę i światowca, a głupi jesteś jak but zaprzeczając faktom!!

     • upadlina
      upadlina :

      Hehehehehe!!…………Zapoznałem się z twoimi „odpowiedziami” i odniosłem do nich !!………Sam więc potwierdziłeś, że kłamałeś wkładając w moje usta słowa, których nie wypowiedziałem !!……….Tak się już plączesz w tych swoich niespójnościach, że swoimi odpowiedziami zacząłeś już – choć bardzo niechętnie – potwierdzać swoje matactwa !!……….PS: Pokaż mi fiesta, gdzie ja głoszę ten „bolszewicki” kit propagandowy??………..Nie przypominam sobie, bym gloryfikował bolszewików!!……….To, że ty ich wszędzie widzisz i każdy, kto krytykuje twoją pro-uSSmańską retorykę oraz kłamstwa i matactwa, których się dopuszczasz automatycznie staje się twoim zdegenerowanym zdaniem bolszewikiem to twój problem!!…………Popieranie dziś Rosji, która zwalcza banderyzm na upadlinie i uSSmańskich najemnych terrorystów islamskich to też twoim zdaniem bolszewizm !!………Za to wspieranie bandyty uSSmańskiego, który wspiera banderyzm na upadlinie oraz sponsoruje morderców z isis to działania „patriotyczne” !!………..Nieźle odwaliło ci na dekiel żydo-uSSmańska tubo propagandowa !!

     • Avatar
      fiesta :

      Ty przez caly czas propagujesz bolszewicka propagande z punktu widzenia bandytow na Kremlu i sam z siebie robisz BOLSZEWIKA, a ja po prostu stwierdzam to co widze i widac to nawet po twoim ostatnim ataku na obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce, co jak najbardziej lezy w polskim interesie narodowym i nie nosi znamion „okupacji” jak probowales to wmowic czytelnikom tego forum, zasrany bolszewiku.
      Twoje bolszewickie metody dzialania widac nawet po manipulacji informacjami jakie podajesz i po twoich zmanipulowanych komentarzach, co jest zjawiskiem notorycznym i zaplanowanym, a nie przypadkowym i to prowadzi do wniosku, ze masz cos wspolnego albo ze spec sluzbami bylego PRL, albo z kursami dotyczacymi manipulacji medialnej, co wyraznie widac na przykladzie obecnosci wojsk amerykanskich w Polsce, poniewaz gdy nie masz twardych argumentow przeciwko obecnosci wojsk amerykanskich w Polsce to zmieniasz metode dzialania i oskarzasz USA o wspieranie UPA-iny oraz ISIS, zeby pokazac, ze to niemoralne i probujesz grac na uczuciach Polakow, zasrany bolszewicki manipulancie.
      Ja z kolei wielkorotnie pisalem i krytykowalem udzial USA w przewrocie wladzy na UPA-inie i we wspieraniu ISIS i te dzialania lezaly w interesie zydo-anglosaskiej mafii miedzynarodowej, ktora zaprowadzala globalizm, ktorego tez jestem przeciwnikiem.
      Ale tu nalezy rozgraniczyc polski interes narodowy czym jest obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce od bandytyzmu uprawianego przez USA poza Polska, bo ten bandytyzm nie jest wymierzony w Polske, wiec Polska nie ma podstaw do obaw ze strony USA i faktycznie USA nie mordowala Polakow i nie zabrala Polsce ziemi, jak to robila Rosja/ZSRR i Niemcy w przeszlosci – vide historia.
      W zwiazku z tym w dalszym ciagu istnieja obawy Polski przed Rosja/ZSRR i Niemcami przed ich imperializmem i kontrolowaniem Polski, na co sa historyczne kilkunastowieczne dowody wlacznie z przymusowa rusyfikacja i germanizacja Polski i Polakow oraz mordowaniem polskich elit , i tego zniewolenia i upokorzenia Polakow przez Rosje i Niemcy nie wolno Polakom nigdy zapomniec.
      p.s. Swoj bolszewicki kit propagandowy mozesz wciskac takim samym matolom jak ty.

     • upadlina
      upadlina :

      fiesta, przecież ty z tym pieprzeniem o bolszewiźmie po prostu robisz z siebie błazna !!………Wszyscy, którzy nie popierają twojego zdegenerowanego światopoglądu są dla ciebie bolszewikami !!………Powinieneś się leczyć psycholu !!………Większość myślących ludzi krytykuje sprowadzanie do Polski wojsk obcych, a w szczególności wojsk bandyty światowego, który to bandyta wspiera nazizm i banderyzm na upadlinie !!……..Nie bredź półgłówku o moich mataczeniach, bo to ja ciebie już kilka razy złapałem na bezczelnym kłamstwie i mataczeniu na co dowody są tu:….<<<< http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosja-zapowiada-ostra-odpowiedz-na-rozmieszczanie-przez-usa-sprzetu-wojskowego-w-europie >>>>>>. Jasno tam widać fiesta, że łżesz i mataczysz, a najśmieszniejsze, że drzesz koparę, że to inni mataczą i kłamią !!……..a to juz ośmiesza cię niewiarygodnie, bo dowody na twoje kłamstwa są tam podane na tacy i każdy może je sobie obejrzeć !!………Argumentów przeciwko obecności wojsk uSSmańskich w Polsce jest wiele i mówi o nich Grzegorz Braun kretynku, przy którym jesteś karłem i w dziedzinie wiedzy geopolitycznej i w dziedzinie moralności !!…….Obce wojska w Polsce poza kontrolą narodu, które nie składały przysięgi na wierność Polsce, tylko na wierność uSSmanii są zagrożeniem dla kraju, tym bardziej, że w mocy jest ustawa, która pozwala tym siłom na użycie broni w czasie pokoju na terenie Polski !!…….Polsce idioto potrzebna jest polska silna armia, a nie wojska bandziora zza oceanu, który wspiera banderowskich śmiertelnych wrogów Polski żydo-uSSmaski agencie zafajdany !!…….Polska nie ma żadnego interesu w sprowadzaniu na swoje terytorium wojsk, które mogą posłużyć idioto do prowokacji, która może rozpocząć konflikt z mocarstwem nuklearnym, jakim jest Rosja !!………Te wojska są poza kontrolą polskich władz i mogą zrobić, co im się będzie podobać, np. dokonać prowokacji, która rozpęta konflikt na terenie Polski i z polskim udziałem !!………uSSmański zbir jest zdolny do każdej zdrady, aby tylko zrealizować swoje cele geopolityczne żydo-uSSmański baranie !!………Kogo ty tu chcesz przekonywać ta swoją prymitywną propagandą o „potrzebie instalacji wojsk uSSmańskiego bandyty w Polsce” !!……..Kogo??………..I nie pieprz, ze uSSmania nie atakowała Polaków, bo nie miała takiej potrzeby !!………..Jeżeli ktoś pada na kolana i liże panu dupę, to po co pan ma na niego napadać tępy jełopie??….Po co??……….Przecież gdyby Polacy padali na kolana kiedyś przed Rosją to też nie byłoby wielu wojen polsko-rosyjskich!!……..I pamiętaj o tym, że Irakijczycy tez swojego czasu byli „przyjaciółmi” uSSmanii, a dzis ich kraj to istne piekło dzięki tym bandytom, którym ty kanalio liżesz dupy !!…………Swój żydo-uSSmański kit propagandowy wciskaj baranom tam u siebie w uSSmanii !!……….A tu posłuchaj Grzegorza Brauna, który nie podziela twojego zdania na temat wojsk uSSmanii w Polsce i na temat Chin, a przy którego wiedzy ty jawisz się jako karzeł także moralny !!………

      https://www.youtube.com/watch?v=YWjJCLrtv4o