Ewakuowanych zostało setki osób przebywających na terminalu lotniczym.

Kierownictwo lotniska w Hamburgu stwierdziło, że przedpołudniowy incydent nie był atakiem terrorsytycznym. W wyniku pojawienia się nieznanej jeszcze substancji zatruło się 68 osób, a kilkuset pasażerów opuściło terminal lotniska i zostali zmuszeni do przebywania pod gołym niebem. Na miejscu zjawiła się straż pożarna, pogotowie i policja.CZYTAJ WIĘCEJ:
Niemcy: liczba islamistów w ciągu roku niemal podwoiła się

Rzecznik policji podał: Przyczyną ewakuacji była silna woń rozchodząca się po pomieszczeniach. Liczni pasażerowie skarżyli się na podrażnienie oczu i suchy kaszel.Według agencji Reutera jako pierwsi na podrażnienie oczu zaczęli się skarżyć pracownicy i to oni zgłosili pojawienie się substancji w powietrzu.

Niebezpieczeństwo zostało już zażegnane, a lotnisko ponownie otwarte. Strażacy badają skład tajemniczej substancji.

kresy.pl / onet.pl / interia.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz