W związku oskarżeniem o tworzenie armii robotów ponad 50 specjalistów od sztucznej inteligencji z 30 krajów podpisało list ogłaszający bojkot koreańskiego instytutu.

Według naukowców, pracownicy Koreańskiego Instytutu Zaawansowanej Nauki i Technologii (KAIST) Uniwersytetu Południowokoreańskiego wspólnie z firmą zbrojeniową Hanwha System nad pracują nad technologią pozwalającą stworzyć autonomiczną armię robotów. Z tego powodu ponad 50 specjalistów od sztucznej inteligencji z 30 krajów podpisało list w którym ogłosili bojkot koreańskiego instytutu.

Podpisani pod listem specjaliści uważają, że naukowcy z Korei Południowej mogą „otworzyć puszkę Pandory” i doprowadzić do rewolucji w prowadzeniu działań wojennych.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy robot Boston Dynamics potrafi otwierać drzwi [+VIDEO]

Szkoda, że prestiżowa instytucja, taka jak Kaist, chce przyspieszyć wyścig zbrojeń – napisał autor listu profesor Toby Walsh z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii w Sydney. Eksperci wskazują, że opracowanie takiej broni zmieni działania wojenne, które będą szybsze, a ich skala będzie ogromna. Zaznaczono łatwość użycia takiej armii do przeprowadzania czystek etnicznych, oraz, że takie armie robotów będą mogły być użyte przez terrorystów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Odpowiadając na ten list szef KAIST profesor Sung-Chul Shin odrzucił oskarżenia. Zaznaczył, że instytut nie pracuje nad systemu, który mógłby doprowadzić do stworzenia armii robotów. Jako instytucja akademicka cenimy sobie prawa człowieka i wysokie standardy etyczne. Prowadzimy badania, które mają polepszyć świat – napisał prof. Shin.

Kresy.pl / rmf24.pl / theguardian.com

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz