Władze Lwowa chcą przebudować zniszczony i chaotycznie zagospodarowany plac przed głównym dworcem kolejowym.

Lwowskie komunalne przedsiębiorstwo „Instytut Rozwoju Przestrzennego” przedstawiło w czwartek projekt przebudowy Placu Dworcowego we Lwowie położonego przed głównym dworcem kolejowym miasta. – podaje portal zaxid.net.

Według głównego architekta Lwowa Juliana Czaplinskiego głównym celem projektu jest uregulowanie ruchu pojazdów transportu prywatnego i publicznego. Architekt wskazywał na aktualne chaotyczne zagospodarowanie placu – przed dworcem znajduje się wielki parking dla busów i ruchliwa ulica. Przystanki tramwajowe znajdują się zbyt daleko od dworca. „Ludzie muszą pokonywać szereg przeszkód: pas ruchu, zaparkowane samochody, krawężniki i bruk” – opisywał obecną sytuację Czaplinski.

Według zaprezentowanego projektu tory tramwajowe zostaną doprowadzone pod sam dworzec. Zwiększy się też liczba linii tramwajowych. Wydzielone zostaną osobne pasy ruchu dla transportu prywatnego i taksówek oraz transportu publicznego. Środkiem ulicy Czerniowieckiej, która prowadzi do dworca, będzie przebiegał chodnik dla pieszych. Zwiększy się także obszar zieleni. W planach uwzględniono również miejsce na zbudowanie w przyszłości podziemnego parkingu. Julian Czaplinski obiecał, że w ramach przebudowy placu zostanie zmodernizowana znajdująca się na nim fontanna.

Jak podaje zaxid.net, nie są jeszcze znane koszty inwestycji. Opracowanie kosztorysu ma zająć kilka miesięcy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Lwów: Zakończono renowację dziedzińca Katedry Ormiańskiej

Kresy.pl / zaxid.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz