Lwów: Zakończono renowację dziedzińca Katedry Ormiańskiej [+VIDEO]

W piątek we Lwowie uroczyście otwarto dziedziniec Katedry Ormiańskiej. Prace renowacyjne współfinansowało polskie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prace renowacyjne przy katedrze ormiańskiej rozpoczęły się dwa lata temu. W ich trakcie, podczas wymiany kanalizacji, odkryto m.in. kamienne bruki oraz nagrobki.

Przy renowacji kolumny św. Krzysztofa pracowała polska – ukraińska grupa konserwatorów pod kierownictwem Andrzeja Kazberuka. Renowację kolumny pokryto z polskiego budżetu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Do prac włączyła się również lwowska diaspora ormiańska. Znany ormiański restaurator sfinansował zazielenieni placu.

Katedra Ormiańska pw. Wniebowzięcia NMP we Lwowie to jeden z najważniejszych zabytków Lwowa. Została wzniesiona w II połowie XIV wieku i później wielokrotnie przebudowywana i rozbudowywana. Do 1945 była siedzibą arcybiskupstwa ormiańsko – katolickiego.

Czytaj również: 650-lecie Katedry Ormiańskiej we Lwowie

kresy.pl/ youtube.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz