Nowe nagranie upublicznione przez Boston Dynamics obrazuje zwiększające się możliwości produkowanych przez firmę robotów.

Boston Dynamics znów zaskoczył fanów techniki. Opublikowane w poniedziałek nagranie ukazuje nowe możliwości jej maszyn. Niewielki robot kroczący sprawnie radzi sobie z otwieraniem drzwi wyposażonych w zawias samozamykający. Robot wykorzystuje do tego specjalne ramię chwytne. Robot tego typu – SpotMini, był już prezentowany w zeszłym roku, ale wcześniej pokazywano jak segreguje śmieci i myje schody. Otwieranie drzwi, przez które przepuszcza inną maszynę, dowodzi jeszcze bardziej zaawansowanych umiejętności maszyny stworzonej przez Amerykanów.

SpotMini to, jak wskazuje nazwa, zminiaturyzowana wersja czteronożnego robota kroczącego testowanego przez firmę od 2015 roku. Chwaląc się się jego nowymi umiejętnościami, naukowcy Boston Dynamics przyznają, że robot ciągle nie potrafi przekręcić klucza w sytuacji gdy drzwi są zamknięte na zamek.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Boston Dynamics to firma założona w 1992 roku przez naukowca ze słynnego Massachusetts Institute of Technology. W 2013 roku została kupiona przez SoftBank Group. Firma jest pionierem w produkcji robotów kroczących. Udało jej się stworzyć roboty których możliwości przypominają umiejętności zwierząt i ludzi.

Czytaj także: Android otrzymał saudyjskie obywatelstwo [+VIDEO]

 

cnbc.com/kresy.pl

Nowy robot Boston Dynamics potrafi otwierać drzwi [+VIDEO]
Oceń ten artykuł

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz