Nowe nagranie upublicznione przez Boston Dynamics obrazuje zwiększające się możliwości produkowanych przez firmę robotów.

Boston Dynamics znów zaskoczył fanów techniki. Opublikowane w poniedziałek nagranie ukazuje nowe możliwości jej maszyn. Niewielki robot kroczący sprawnie radzi sobie z otwieraniem drzwi wyposażonych w zawias samozamykający. Robot wykorzystuje do tego specjalne ramię chwytne. Robot tego typu – SpotMini, był już prezentowany w zeszłym roku, ale wcześniej pokazywano jak segreguje śmieci i myje schody. Otwieranie drzwi, przez które przepuszcza inną maszynę, dowodzi jeszcze bardziej zaawansowanych umiejętności maszyny stworzonej przez Amerykanów.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5687.39 PLN    (25.85%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

SpotMini to, jak wskazuje nazwa, zminiaturyzowana wersja czteronożnego robota kroczącego testowanego przez firmę od 2015 roku. Chwaląc się się jego nowymi umiejętnościami, naukowcy Boston Dynamics przyznają, że robot ciągle nie potrafi przekręcić klucza w sytuacji gdy drzwi są zamknięte na zamek.

Boston Dynamics to firma założona w 1992 roku przez naukowca ze słynnego Massachusetts Institute of Technology. W 2013 roku została kupiona przez SoftBank Group. Firma jest pionierem w produkcji robotów kroczących. Udało jej się stworzyć roboty których możliwości przypominają umiejętności zwierząt i ludzi.

Czytaj także: Android otrzymał saudyjskie obywatelstwo [+VIDEO]

 

cnbc.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz