Nowe nagranie upublicznione przez Boston Dynamics obrazuje zwiększające się możliwości produkowanych przez firmę robotów.

Boston Dynamics znów zaskoczył fanów techniki. Opublikowane w poniedziałek nagranie ukazuje nowe możliwości jej maszyn. Niewielki robot kroczący sprawnie radzi sobie z otwieraniem drzwi wyposażonych w zawias samozamykający. Robot wykorzystuje do tego specjalne ramię chwytne. Robot tego typu – SpotMini, był już prezentowany w zeszłym roku, ale wcześniej pokazywano jak segreguje śmieci i myje schody. Otwieranie drzwi, przez które przepuszcza inną maszynę, dowodzi jeszcze bardziej zaawansowanych umiejętności maszyny stworzonej przez Amerykanów.

SpotMini to, jak wskazuje nazwa, zminiaturyzowana wersja czteronożnego robota kroczącego testowanego przez firmę od 2015 roku. Chwaląc się się jego nowymi umiejętnościami, naukowcy Boston Dynamics przyznają, że robot ciągle nie potrafi przekręcić klucza w sytuacji gdy drzwi są zamknięte na zamek.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Boston Dynamics to firma założona w 1992 roku przez naukowca ze słynnego Massachusetts Institute of Technology. W 2013 roku została kupiona przez SoftBank Group. Firma jest pionierem w produkcji robotów kroczących. Udało jej się stworzyć roboty których możliwości przypominają umiejętności zwierząt i ludzi.

Czytaj także: Android otrzymał saudyjskie obywatelstwo [+VIDEO]

 

cnbc.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz