Mandat na zorganizowanie emisji 10-letnich i 30-letnich obligacji nominowanych w dolarze USA otrzymały m.in. banki Goldman Sachs Bank Europe SE i JP Morgan.

Jak wynika z komunikatu resortu finansów, ministerstwo planuje emisję 10-letnich i 30-letnich obligacji benchmarkowych nominowanych w dolarze amerykańskim.

„Ministerstwo Finansów informuje, że banki BNP Paribas, Citi (B&D), Goldman Sachs Bank Europe SE i JP Morgan otrzymały mandat na zorganizowanie emisji 10-letnich i 30-letnich obligacji benchmarkowych nominowanych w dolarze amerykańskim” – napisano w komunikacie.

Jak podano, termin przeprowadzenia transakcji ma być uzależniony jest od warunków rynkowych.

Przypomnijmy, że w listopadzie ministerstwo finansów poinformowało, że polski rząd sprzedał na rynku amerykańskim obligacje nominowane w dolarach USA za 3 mld dol. Uzyskano rentowność na poziomie 5,890 proc., przy rocznym kuponie 5,75 proc. Kierownikami konsorcjum organizującego emisje były banki: BNP Paribas, Deutsche Bank, Goldman Sachs Bank Europe SE, Santander oraz Société Générale.

Przypomnijmy, że kilka tygodni wcześniej, w październiku, rentowność 10-letnich obligacji przekroczyła 9 proc. Agencja Bloomberg pisała wówczas o pogłębiającym się załamaniu na rynku polskich obligacji, zaznaczając, że rośnie koszt spłaty długu, co obciąża polskich podatników.

Przeczytaj również: Odwołano sprzedaż obligacji na rzecz Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych

Czytaj także: Polska udostępni obligacje ukraińskich samorządów inwestorom zagranicznym

PAP / bankier.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply