Kibice Dynama Drezno w Niemczech protestowali po tym, jak Niemiecki Związek Piłki Nożnej ukarał klub Bundesligi grzywną za wywieszenie przez kibiców oprawy z napisem „są tylko dwie płcie”.

Kibice kolejnego niemiecko klubu zaprezentowali oprawę z informacją o istnieniu “tylko dwóch płci”. Tym razem chodzi o fanów trzecioligowego Dynama Drezno.

Podczas niedzielnego meczu kibice wywiesili baner z napisem: „Jest tylko jeden absurdalny DFB [Niemiecki Związek Piłki Nożnej – red.] i tylko dwie płcie”.

Przypomnijmy, że niemiecki klub piłkarski został ukarany grzywną w wysokości 18 000 euro przez sąd sportowy Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) z transparent kibiców, na którym napisane było, że istnieją tylko dwie płcie.

Klub Bundesligi został oskarżony przez DFB o „dyskryminujące i niesportowe zachowanie kibiców” w związku z sytuacją, do której doszło 25 listopada ubiegłego roku podczas wyjazdowego meczu drużyny z Werderem Brema.

Na ogromnym bannerze rozwiniętym przez fanów widniał slogan: „Istnieje wiele stylów muzycznych, ale tylko dwie płcie”.

Kara finansowa została nałożona orzeczeniem jednego sędziego, który orzekł, że 6000 euro z grzywny można wykorzystać na sfinansowanie „środków zapobiegawczych przeciwko dyskryminacji”.

Klub i DFB zgodziły się z wyrokiem, który jest teraz prawnie wiążący.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply