W niedzielę, w położonej w pobliżu granicy, węgierskiej miejscowości Tarpa Viktor Orban z przyznał nagrody drużynie piłkarskiej „Zakarpacie” która wygrała mistrzostwa terytoriów nieuznawanych CONIFA.

Reprezentacja piłkarska „Kárpátalja” (Zakarpacie), składająca się zakarpackich Węgrów, wygrała mistrzostwa świata drużyn reprezentujących regiony i mniejszości narodowe nieuznawane przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA), które odbyły się w Londynie. Organizatorem rozgrywek była CONIFA (Confederation of Independent Football Associations), organizacja pozostająca poza strukturami FIFA.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ukraińskie media poinformowały, że w niedzielę członkowie zespołu spotkali się z członkami węgierskiego rządu z premierem Orbanem, od których ma otrzymać specjalną nagrodę.

Media wskazały, że organizator zakarpackiej drużyny, Tibor Fejes, pozostaje na Węgrzech i obawia się powrotu do kraju w związku z możliwością ukarania go przez władze na Ukrainie.

Sukces węgierskich obywateli Ukrainy nie wzbudził entuzjazmu władz tego kraju. Głos w sprawie sukcesu zakarpackich Węgrów zabrał minister sportu Ukrainy Ihor Żdanow. „Nie ma miejsca na separatyzm w ukraińskim sporcie! Nie ważne jaki on jest i przez kogo finansowany i popierany, przez Rosję czy inne państwa” – napisał w poniedziałek na swojej stronie na Facebooku Żdanow, czyniąc kolejną ze strony ukraińskich władz aluzję pod adresem Węgier, które Kijów oskarża o wspieranie tendencji separatystycznych na Zakarpaciu.

Kresy.pl / ua-reporter.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz