Wicepremier i szef włoskiego MSW Matteo Salvini powiedział w niedzielę, że nigdy wcześniej jego kraj tak nie słuchano w Unii Europejskiej, jak obecnie.

Podczas wiecu przed drugą turą wyborów samorządowych w pobliżu Monzy na północy Włoch Salvini, lider prawicowej Ligi powiedział do swoich zwolenników: Nigdy nie odgrywaliśmy tak centralnej roli i nie byliśmy tak słuchani. Nareszcie Niemcy, Francuzi, Belgowie, Holendrzy i Hiszpanie słuchają nas.

Szef włoskiego MSW dodał Na najbliższej Radzie Europejskiej odegramy pierwszoplanową rolę przy podejmowaniu decyzji na przyszłość; i nie będziemy statystami, lecz będziemy bronić narodowych interesów.

CZYTAJ TAKŻE: Szef MSW Włoch: Nie chcemy być wspólnikami biznesu przemytu imigrantów

Odnosząc się do kwestii imigracyjnej i zaostrzenia polityki przez włoski rząd Salvini powiedział: Teraz, jeśli jest Unia, oczekujemy, że przejdzie od słów do czynów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wicepremier nawiązał w ten sposób do stanowiska włoskiego rządu, który stwierdziło, że nie pozwoli na to, by Włochy były dłużej pozostawione same sobie w obliczu napływu migrantów. Szef włoskiego MSW dodał również: Wszyscy nas atakują. Czytam rano gazety , oglądam programy informacyjne, a one są śmieszne. Ale nikt nas nie powstrzyma, nikogo się nie boimy.

Szef MSW podkreślił, że rząd Giuseppe Contego będzie promował działania na rzecz rozwoju w Afryce, by ograniczyć imigrację do Europy. Opracowujemy plan, jak najlepiej wydać w Afryce pieniądze, które do tej pory nie docierały do Afrykanów, ale do rządów – tłumaczył.

Kresy.pl / forsal.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz