Atak miał miejsce w markecie Leclerc w Seyne-sur-Mer, koło Tulonu na południu Francji. Kobieta krzycząc „Allahu akbar!” zaatakowała nożem dwie osoby.

Do ataku doszło w godzinach porannych. 24-letnia, ubrana na czarno kobieta z okrzykiem „Allahu akbar” oraz nożem w ręku rzuciła się na pracownika sklepu oraz jednego z klientów.

Według doniesień świadków kobieta celowała w twarz i szyję. Klient sklepu został ranny w klatkę piersiową, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ranny został również kasjer, który otrzymał cios w okolicy oka.

ZOBACZ TAKŻE: Atak nożownika-dżihadysty w Paryżu, są ofiary śmiertelne

To najwyraźniej izolowany atak osoby z zaburzeniami psychicznymi – twierdzi prokurator Tulonu, Bernard Marchal. Zaznaczył jednocześnie, że policja nie wyklucza, że kobieta mogła się zradykalizować i przejść na stronę ISIS. Z tego powodu siły specjalne przeszukały mieszkanie kobiety, szukając powiązań z tzw „Państwem Islamskim”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kobieta nie była wcześniej notowana, policja bada jej możliwe powiązania z grupami terrorystycznymi.

Kresy.pl / wp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz