Według świadków, sprawca który atakował przechodniów w Paryżu nożem krzyczał „Allahu Akbar!”.

Jak informuje agencja Reuters, w sobotę w centrum Paryża miał miejsce atak nożownika, który zabił jedną osobę i ranił kilka innych.Atak nastąpił w rejonie ulic rue Monsigny i rue de Choiseul w II dzielnica, niedaleko opery. Według świadków, sprawca krzyczał „Allahu Akbar!”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według stacji BFM TV, napastnik został zastrzelony przez policję. Ostatnie nieoficjalne doniesienia mówią o 2 ofiarach śmiertelnych, włącznie z nożownikiem i 7 rannych. Jak twierdzą świadkowie, policjanci początkowo próbowali obezwładnić dżihadystę paralizatorem. Gdy jednak okazało się to bezskuteczne, otworzyli ogień.

Przeczytaj: Kolejny atak terrorystyczny w Paryżu

Francuska policja otoczyła rejon ataku kordonem. Oficjalnie potwierdzała, że doszło do ataku, ale nie podawano  żadnych bliższych szczegółów. Później oficjalnie podano, że jedna osoba zginęła, a 8 zostało rannych, z czego jedna ma być w ciężkim stanie. Jednak inny bilans, również ze źródeł oficjalnych, mówi o jednej ofierze śmiertelnej, 2 ciężko rannych i 2 lekko rannych, a także, iż sprawca został zabity.

Reuters / twitter / telegraph.co.uk /  Kresy.pl [layerslider id=”34″]

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
[layerslider id="44"]
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz