Według świadków, sprawca który atakował przechodniów w Paryżu nożem krzyczał „Allahu Akbar!”.

Jak informuje agencja Reuters, w sobotę w centrum Paryża miał miejsce atak nożownika, który zabił jedną osobę i ranił kilka innych.

Atak nastąpił w rejonie ulic rue Monsigny i rue de Choiseul w II dzielnica, niedaleko opery. Według świadków, sprawca krzyczał „Allahu Akbar!”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według stacji BFM TV, napastnik został zastrzelony przez policję. Ostatnie nieoficjalne doniesienia mówią o 2 ofiarach śmiertelnych, włącznie z nożownikiem i 7 rannych. Jak twierdzą świadkowie, policjanci początkowo próbowali obezwładnić dżihadystę paralizatorem. Gdy jednak okazało się to bezskuteczne, otworzyli ogień.

Przeczytaj: Kolejny atak terrorystyczny w Paryżu

Francuska policja otoczyła rejon ataku kordonem. Oficjalnie potwierdzała, że doszło do ataku, ale nie podawano  żadnych bliższych szczegółów. Później oficjalnie podano, że jedna osoba zginęła, a 8 zostało rannych, z czego jedna ma być w ciężkim stanie. Jednak inny bilans, również ze źródeł oficjalnych, mówi o jednej ofierze śmiertelnej, 2 ciężko rannych i 2 lekko rannych, a także, iż sprawca został zabity.

Reuters / twitter / telegraph.co.uk /  Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz