Podczas specjalnego posiedzenia kierownictwo CSU zdecydowano, że Angela Merkel ma jeszcze dwa tygodnie, aby zgodzić się na propozycje jaką wystosował Horst Seehofer w sprawie zaostrzenia polityki azylowej i migracyjnej.

W na stanowisko CSU Merkel w trybie pilnym zwołała w niedzielę po południu w Berlinie kryzysowe spotkanie najważniejszych polityków w CDU. Na razie nie ujawniono decyzji partii wobec stanowiska Bawarczyków.

W dalszym ciągu nie osiągnięto porozumienia pomiędzy CDU i CSU dotyczącego odsyłania z niemieckiej granicy zarejestrowanych wcześniej imigrantów, jaka to opcja jest odrzucana Angela Merkel. Stawką jest jedność Europy i spójność Niemiec – napisał Seehofer we “Frankfurter Allgemeine Zeitung” podkreślając, że chociaż sytuacja jest poważna, to wciąż możliwa do rozwiązania.

CZYTAJ TAKŻE: Niemieckie media: Może dojść do dymisji Angeli Merkel

Seehofer podkreślił, że chce porozumienia, jednocześnie zarzucając Angeli Merkel upór i brak woli do kompromisu. Już dłużej nie mogę pracować z tą kobietą – cytuje wypowiedź Seehofera “Welt am Sonntag”. Niemiecka kanclerz szuka wsparcia wśród polityków CDU, a także pośród innych przywódców państw Unii Europejskiej.

Kryzys rządowy próbują wykorzystać partie opozycyjne. Po liberałach z FDP również partia Zielonych zapowiada gotowość do współrządzenia. Jeżeli obecny rząd upadnie, to jesteśmy gotowi rozmawiać o udziale w koalicji – powiedziała lewicowemu “Tegeszeitung” szefowa frakcji Zielonych Katrin Goering-Eckhard.

Kresy.pl / interia.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply