Podczas specjalnego posiedzenia kierownictwo CSU zdecydowano, że Angela Merkel ma jeszcze dwa tygodnie, aby zgodzić się na propozycje jaką wystosował Horst Seehofer w sprawie zaostrzenia polityki azylowej i migracyjnej.

W na stanowisko CSU Merkel w trybie pilnym zwołała w niedzielę po południu w Berlinie kryzysowe spotkanie najważniejszych polityków w CDU. Na razie nie ujawniono decyzji partii wobec stanowiska Bawarczyków.

W dalszym ciągu nie osiągnięto porozumienia pomiędzy CDU i CSU dotyczącego odsyłania z niemieckiej granicy zarejestrowanych wcześniej imigrantów, jaka to opcja jest odrzucana Angela Merkel. Stawką jest jedność Europy i spójność Niemiec – napisał Seehofer we „Frankfurter Allgemeine Zeitung” podkreślając, że chociaż sytuacja jest poważna, to wciąż możliwa do rozwiązania.

CZYTAJ TAKŻE: Niemieckie media: Może dojść do dymisji Angeli Merkel

Seehofer podkreślił, że chce porozumienia, jednocześnie zarzucając Angeli Merkel upór i brak woli do kompromisu. Już dłużej nie mogę pracować z tą kobietą – cytuje wypowiedź Seehofera „Welt am Sonntag”. Niemiecka kanclerz szuka wsparcia wśród polityków CDU, a także pośród innych przywódców państw Unii Europejskiej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kryzys rządowy próbują wykorzystać partie opozycyjne. Po liberałach z FDP również partia Zielonych zapowiada gotowość do współrządzenia. Jeżeli obecny rząd upadnie, to jesteśmy gotowi rozmawiać o udziale w koalicji – powiedziała lewicowemu „Tegeszeitung” szefowa frakcji Zielonych Katrin Goering-Eckhard.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz