Szef MSW Włoch Matteo Salvini zapowiedział, że jego kraj nie przyjmie kolejnych statków organizacji pozarządowych z imigrantami na pokładzie.

Salvini ogłosił w sobotę, że nie wpuszczą do swoich portów dwóch statków zagranicznych organizacji pozarządowych, które znajdują się na wodach libijskich. Szef MSW statki “czekają” tam na to, aby zabrać migrantów z łodzi i pontonów.

Matteo Salvini napisał na portalu społecznościowym: Dwa następne statki organizacji pozarządowych pod banderą Holandii, “Lifeline” i “Seefuchs”, przypłynęły na wody u wybrzeży Libii w oczekiwaniu na to, żeby zabrać ludzi porzuconych przez przemytników.

Niech panowie ci wiedzą, że Włochy nie chcą być dłużej wspólnikiem biznesu nielegalnej imigracji, a zatem (oni) muszą szukać portów innych niż włoskie (…) – zaznaczył wicepremier i minister spraw wewnętrznych.

Napisał również: Jako minister i jako ojciec postępuję dla dobra wszystkich.

W ostatnią niedzielę władze Włoch nie wpuściły do portu statku organizacji pozarządowej SOS Mediterranee “Aquarius” z 629 migrantami. Został on skierowany do portu w Walencji, po tym jak Hiszpania zgodziła się na jego przyjęcie.

Kresy.pl / polsatnews.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply