Szef MSW Włoch Matteo Salvini zapowiedział, że jego kraj nie przyjmie kolejnych statków organizacji pozarządowych z imigrantami na pokładzie.

Salvini ogłosił w sobotę, że nie wpuszczą do swoich portów dwóch statków zagranicznych organizacji pozarządowych, które znajdują się na wodach libijskich. Szef MSW statki „czekają” tam na to, aby zabrać migrantów z łodzi i pontonów.

Matteo Salvini napisał na portalu społecznościowym: Dwa następne statki organizacji pozarządowych pod banderą Holandii, „Lifeline” i „Seefuchs”, przypłynęły na wody u wybrzeży Libii w oczekiwaniu na to, żeby zabrać ludzi porzuconych przez przemytników.

Niech panowie ci wiedzą, że Włochy nie chcą być dłużej wspólnikiem biznesu nielegalnej imigracji, a zatem (oni) muszą szukać portów innych niż włoskie (…) – zaznaczył wicepremier i minister spraw wewnętrznych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Napisał również: Jako minister i jako ojciec postępuję dla dobra wszystkich.

W ostatnią niedzielę władze Włoch nie wpuściły do portu statku organizacji pozarządowej SOS Mediterranee „Aquarius” z 629 migrantami. Został on skierowany do portu w Walencji, po tym jak Hiszpania zgodziła się na jego przyjęcie.

Kresy.pl / polsatnews.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz