Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali nielegalny transport 25 ton odpadów. W naczepie tira, który wjechał z Niemiec do Polski, znajdowały się złom, gruz budowlany oraz tworzywa sztuczne.

Rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, poinformowała w poniedziałek, że ciężarówka przewożąca odpady została zatrzymana przez funkcjonariuszy KAS ze Zgorzelca na autostradzie A4 – informuje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Transport nielegalnych odpadów wjechał do Polski z Niemiec. W naczepie tira znajdowały się złom, gruz budowlany oraz tworzywa sztuczne.

Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek przypomniała, że na przewóz odpadów wymagane jest zezwolenie, którego nie posiadał polski odbiorca. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał transport za nielegalny.

Przewoźnikowi odpadów grozi kara w wysokości 13 tys. zł, a odbiorcy nawet 500 tys. zł.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu KAS informowała o zatrzymaniu transportu 26 ton nielegalnych odpadów z Niemiec.

Zobacz także: Kara nawet 25 lat więzienia za „zbrodnię środowiskową”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W lutym bieżącego roku KAS zatrzymała 2 nielegalne transporty odpadów z Niemiec do Polski – 24 ton złomu i 16 ton używanej odzieży.

Także w październiku i listopadzie ubiegłego roku, KAS zatrzymywała nielegalne transporty odpadów z Niemiec, Francji i Austrii.

Zobacz także: NIK o kontroli odpadów wwożonych z Ukrainy: „nieskuteczna i nieszczelna”

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply