Policjanci z Piły zatrzymali 41-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna jest podejrzany o kradzieże metodą “na przebite koło”.

Policja poinformowała o sprawie w czwartkowym komunikacie. “Pod koniec lipca bieżącego roku funkcjonariusze pilskiej jednostki zostali zawiadomieni o kradzieży torby, która znajdowała się w pojeździe zgłaszającego. W jej wnętrzu znajdowała się gotówka w kwocie 3 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego. Ich wytężona praca pozwoliła nie tylko ustalić sposób w jaki doszło do przestępstwa, ale również wytypować sprawcę” – podano.

Jak czytamy, policjanci ustalili, że pokrzywdzony był obserwowany już wcześniej, kiedy wychodził z jednego z pilskich banków. W ręku trzymał torbę wypełnioną gotówką. Chwilę później przejechał kilka ulic, zaparkował samochód na parkingu i poszedł do pobliskiego sklepu.

“Tam pod jego nieobecność sprawca przedziurawił ostrym narzędziem oponę i czekał na dalszy rozwój sytuacji. W momencie, gdy pokrzywdzony wrócił ze sklepu i zorientował się, że ma przebite koło sprawca wykorzystał moment nieuwagi i zabrał z samochodu torbę” – informuje policja.

Przeczytaj: Gruzin miał prawie 2 promile i wsiadł za kierownicę. Jeździł od jednej krawędzi, do drugiej

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą kradzieży jest 41-letni obywatel Gruzji, który przebywa na terenie wielkopolski. Okazało się, że ten sam mężczyzna jest poszukiwany przez policjantów Komisariatu Policji w Szczecinie nad Odrą.

“W piątek, 15 września funkcjonariusze z Piły oraz Szczecina udali się do Kościana, gdzie zatrzymali sprawcę. Mężczyzna przyznał się do kradzieży na terenie Piły. Za popełnione przestępstwo przewidywana jest kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. To jednak nie jedyne konsekwencje jakie może ponieść 41-latek ponieważ jest on podejrzany o popełnienie podobnych przestępstw na terenie Polski” – czytamy.

Jak informowaliśmy, statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W poniedziałek Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która w lipcu znów podała statystyki dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

Zobacz także: Coraz więcej cudzoziemców w polskich więzieniach i aresztach. Najwięcej Ukraińców i Gruzinów

pila.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply