Po okresie spokoju na granicy litewsko-białoruskiej znów pojawiły się osoby próbujące ją przekroczyć w sposób nielegalny.

Jak podała w niedzielę Służba Ochrony Granicy Państwowej Litwy w ciągu ubiegłej doby zatrzymano i zawrócono łącznie 19 osób próbujących przekroczyć ją w nieprzeznaczonym do tego miejscu. To najwyższy dzienny wskaźnik odnotowany od początku roku. Żaden z nielegalnych migrantów nie został zakwalifikowany do przyjęcia na Litwie z powodów humanitarnych.


Francuski rząd ogłosił plany zakazu kazirodztwa, zbliżając prawo krajowe do większości krajów europejskich - poinformował we wtorek The Times. Byłby to pierwszy taki ruch po 1791 roku. (więcej…)


W sobotę wolę ubiegania się o stanowisko głowy państwa zadeklarowała Christiane Taubira. Była minister uradziła się w Gujanie Francuskiej.

69-letnia Taubira wystąpiła w sobotę na wiecu w Lyonie. "Zobowiązuję się tutaj przed wami, ponieważ podzielam wasze aspiracje do innego rodzaju rządu" - jej słowa wypowiedziane do zwolenników zacytował portal telewizji France24 - "Zrobimy to wszystko razem, bo jesteśmy do tego zdolni".


Zatrudnienie 185 cudzoziemców zweryfikowali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustce, którzy w grudniu zakończyli kontrolę legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców i powierzania im pracy w słupskiej agencji zatrudnienia. 133 obywateli Ukrainy pracowało nielegalnie, a wobec 166 osób pracodawca dopuścił się nielegalnego powierzenia pracy. (więcej…)


W sobotę granicę Polski i Białorusi nielegalnie próbowało przekroczyć 47 osób. W stronę polskich służb rzucano kamieniami i konarami drzew. (więcej…)


We wtorek sekretarz stanu USA Antony Blinken przyjedzie do Kijowa. W środę spotka się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i ministrem spraw zagranicznych Dmytrem Kułebą.

W środę Blinken spotka się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i ministrem spraw zagranicznych Dmytrem Kułebą. Departament Stanu podał, że Blinken spotka się z ukraińskimi politykami, by "wzmocnić zobowiązanie USA na rzecz ukraińskiej suwerenności i integralności terytorialnej" - podaje AP News.

Blinken poleci w czwartek do Berlina. Spotka się tam ze swoimi odpowiednikami z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji. Rozmowy będą dotyczyć możliwej reakcji na wszelkie rosyjskie działania militarne przeciwko Ukrainie.


Cenisz naszą pracę?

Doceń ją

Pin It on Pinterest