Amerykański System Rezerwy Federalnej przekazał, że szybki powrót do wzrostu gospodarczego w USA jest mało prawdopodobny – poinformowała w sobotę Agencja Prasowa Reuters.

Mimo tego, że wiele części USA zaczyna ponownie otwierać gospodarkę po tygodniach spędzonych w domu, Amerykanie nie powinni spodziewać się szybkiego powrotu do wzrostu, poinformowali w piątek urzędnicy Rezerwy Federalnej USA.

„Kilka miesięcy temu byłem optymistą, miałem nadzieję, że może uda nam się uzyskać krzywą w kształcie litery V – zamknąć firmy, zlikwidować wirusa, a następnie szybko odzyskać płynność” – poinformował prezes banku rezerwy federalnej Minneapolis Neel Kashkari powiedział w wywiadzie dla PBS Newshour.

Zobacz też: Już 33 miliony bezrobotnych w USA

Tylko w kwietniu, w Stanach Zjednoczonych z powodu blokady gospodarczej spowodowanej pandemią koronawirusa, pracę straciło ponad 20,5 miliona osób.

W wywiadzie udzielonym dla Fox News w piątek, prezydent USA Donald Trump powiedział, że oferty pracy powrócą. „Wrócą wkrótce, a w przyszłym roku będziemy mieć fenomenalny rok” – przekonywał.

Zobacz też: Przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA: Nie wiemy skąd pochodzi koronawirus [+Video]

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Optymizmu nie podziela dyrektor generalna Banku Rezerwy Federalnej w San Francisco, mimo tego uważa, że kryzys po pandemii nie będzie tak poważny jak załamanie gospodarcze z 2009 roku.

„Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli bezpiecznie powrócić do pracy, słuchajmy pracowników zdrowia publicznego, otwierajmy gospodarkę, ale stopniowo” – przekazywała. „Jeśli będziemy się stosować do zasad i powoli wracać na rynek, to spodziewam się, że będziemy mieć pozytywny wzrost w 2021 r.”

Zobacz też: Media: niemiecki wywiad podważa tezę Trumpa o stworzeniu koronawirusa w chińskim laboratorium

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz