Jak donosi agencja Bloomberg, epidemia koronawirusa sprawiła, że miliony chińskich firm jest narażonych na zamknięcie. Banki przestają wspierać zagrożone biznesy.

Miliony chińskich firm jest zagrożonych zamknięciem z powodu epidemii koronawirusa – informuje agencja prasowa Bloomberg. Bankom przestaje się opłacać wspieranie chińskich biznesów, podaje portal.

W rozmowie z Bloombergiem, anonimowa dyrektor największej chińskiej firmy zajmującej się sprzedażą samochodów mówi, że ponad 100 punktów dystrybucji zostało zamkniętych.

„Jeśli nie zapłacimy pożyczek, będzie bardzo źle”. Anonimowa kobieta ma zatrudniać ponad dziesięć tysięcy pracowników. Prosiła o podawanie jej danych ze względu na strach przed identyfikacją jej firmy, kobieta nie ma pozwolenia na rozmowę z mediami.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Duża część chińskich firm została zamknięta z powodu działań rządu. Władze próbują ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa między innymi zamykając miejsca spotkań ludzi.

Dochodzenie wśród małych i średnich chińskich firm pokazuje, że tylko 30% właścicieli ma środki na utrzymanie zamkniętych biznesów przez dłużej niż miesiąc.

„Jeśli Chiny nie dadzą rady usunąć skutków szalejącego wirusa w nadchodzącym kwartale, duża liczba małych firm po prostu przestanie istnieć” – mówi analityk z Pekinu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na zapytanie agencji Bloomberg o plan wsparcia chińskich firm odpowiedział Bank Chin (ICBC). Według odpowiedzi, bank zabezpieczył 770 milionów dolarów na pożyczki. „Zatwierdzimy wykwalifikowane małe biznesy, jak tylko złożą odpowiednie dokumenty”.

Jak już pisaliśmy, epidemia wirusa wpływa już na ekonomię państwa środka, kilka dni temu ruch graniczny z tym krajem zamknęła Rosja.

Wymiana gospodarcza między Chinami a Rosją przekracza 111 miliardów dolarów, wśród rosyjskich mediów istnieje obawa o to jak zamknięcie granicy wpłynie na gospodarkę. Najwięcej na zamknięciu stracą biura podróży. Stowarzyszenie Operatorów Podróży w Rosji wskazuje, że takie działanie może kosztować ich sektor nawet 100 milionów dolarów w pierwszym kwartale

Bloomberg/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz