Rosja zamyka swoją granicę z Chinami w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wszystkie loty czarterowe zostały wstrzymane z dniem 14 lutego.

Federacja Rosyjska zamyka swoją granicę z Chinami. Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega Rosjan przed rozprzestrzeniającym się wirusem i odradza „niekonieczne” podróże do azjatyckiego sąsiada – pisze agencja prasowa Bloomberg.

„Ciężko jest przewidzieć co się stanie latem to wtedy mamy największy ruch turystów z Chin” – mówi Jelena Stratonowa z biura rozwoju turystyki w Kamczatce.

Obywateli uspokaja premier Rosji: „Jak do tej pory żaden z przypadków zarażenia nam zgłoszonych się nie potwierdził, to nie zmienia faktu, że musimy chronić nasz naród”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wymiana gospodarcza między Chinami a Rosją przekracza 111 miliardów dolarów, wśród rosyjskich mediów istnieje obawa o to jak zamknięcie granicy wpłynie na gospodarkę. Sytuacja uspokaja Alexander Gabuev, członek rosyjskiego programu gospodarczego Azja – Pacyfik. Przypomina on, że tylko trzy do czterech procent wymiany towarów między Chinami i Rosją, jest przekazywana bezpośrednio przez lądową granicę. Zamknięcie jej nie powinno mieć dużego wpływu na handel.

Najwięcej na zamknięciu stracą biura podróży. Stowarzyszenie Operatorów Podróży w Rosji wskazuje, że takie działanie może kosztować ich sektor nawet 100 milionów dolarów w pierwszym kwartale.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według ostatnich dostępnych statystyk w Chinach zarażonych koronawirusem jest już ponad 74 tysiące pacjentów, do tej pory zmarły 2004 osoby. Według chińskich komunikatów, z choroby wyzdrowiało prawie 15 tysięcy osób u których zdiagnozowano wirusa.

W grudniu 2019 po raz pierwszy zdiagnozowano chorobę w chińskiej prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan, uważany za epicentrum koronawirusa. Naukowcy chińscy wskazali, że potencjalnym nosicielem pośrednim nowego koronawirusa mogąbyć łuskowce. Symptomy u osób zarażonych są podobne do grypy: wysoka gorączka, kaszel, płytki oddech, trudności w oddychaniu, ból mięśni i zmęczenie. Rozwijaące się zakażenie wirusem prowadzić może do zapalenia płuc, zespołu ostrej niewydolności oddechowej, posocznicy i wstrząsu septycznego oraz możliwej śmierci.

Bloomberg/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz