Jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki Austrii może oczekiwać stopniowego powrotu do normalnego funkcjonowania na początku maja – powiedziała w środę austriacka minister turystyki Elisabeth Köstinger (ÖVP). Chodzi o branżę gastronomiczną, przemysł hotelowy oraz sektor rekreacji. Dokładna procedura zostanie ustalona po przeanalizowaniu liczby zakażeń pod koniec miesiąca – dodała.

Minister turystyki Austrii Elisabeth Köstinger (ÖVP) oświadczyła w środę, że sektory takie jak branża gastronomiczna, przemysł hotelowy oraz rekreacja mogą spodziewać się stopniowego powrotu do normalnego funkcjonowania na początku maja – podaje „Kronen Zeitung”. Podkreśliła także, że dokładne procedury będą znane dopiero po ocenie liczby zakażeń pod koniec miesiąca.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Zobacz także: Austria poluzuje restrykcje wprowadzone w celu walki z epidemią 

„Możliwość powrotu do normalności dotyczy  przede wszystkim barów i restauracji oraz firm turystycznych. Jednak dopóki nie będziemy dysponowali szczepionką na koronawirusa, będą musiały obowiązywać nowe zasady postępowania” – oświadczyła minister.

Zaznaczyła także, że w przypadku wszystkich decyzji zdrowie obywateli jest dobrem nadrzędnym, które brane jest pod uwagę jako pierwsze. Jej rzecznik podkreślił, że w przestrzeni publicznej bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości między ludźmi, noszenie maski (nawet w pomieszczeniu) oraz dbanie o dostępność środków dezynfekujących przy wejściach i wyjściach do wszystkich obiektów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Nie tylko Austria – także Czechy chcą złagodzić zakazy wprowadzone w związku z epidemią

Minister Köstinger zaapelowała także do obywateli o spędzanie tegorocznych wakacji w Austrii. Dodała, że powinni oni wspierać w tym trudnym czasie austriacki kapitał: hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe.

Branża turystyczna stanowi około 16 procent PKB Austrii.

krone.at / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz