Rząd Austrii od 14 kwietnia zacznie uchylać ograniczenia wprowadzone w celu zwalczania epidemii koronawirusa. Zapowiedział to w poniedziałek na konferencji prasowej kanclerz tego kraju Sebastian Kurz.

Jak podaje portal Politico, Austria jest pierwszym państwem UE, które ma zamiar poluzować restrykcje związane z walką z epidemią. Kanclerz Kurz powiedział na konferencji prasowej, że Austriacy mogą spodziewać się „zmartwychwstania po Wielkanocy”.

Przy zachowaniu ścisłych warunków higienicznych po 14 kwietnia będą mogły być otwarte sklepy o powierzchni do 400 metrów kwadratowych, które nie oferują produktów pierwszej potrzeby. Od pierwszego maja będą mogły pracować pozostałe placówki handlowe, galerie a także zakłady fryzjerskie.

W połowie kwietnia rząd zdecyduje, kiedy będą mogły wznowić działalność restauracje i hotele. Nie stanie się to jednak wcześniej niż w połowie maja. Przeprowadzanie imprez masowych będzie zakazane co najmniej do końca czerwca.

Od poniedziałku w Austrii obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w supermarketach przez kupujących. Rząd zapowiedział też wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek w transporcie publicznym i w sklepach, które zaczną działać po 14 kwietnia. Osoby, dla których zabraknie maseczek, mogą w inny sposób zakrywać usta i nos, na przykład szalikiem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Poluzowanie ograniczeń jest możliwe dzięki ustabilizowaniu się liczby osób hospitalizowanych oraz zmniejszeniu dziennego tempa przyrostu nowych zachorowań do wartości jednocyfrowych. Zdaniem kanclerza Kurza jest to wynik szybszej i bardziej zdecydowanej reakcji rządu na epidemią, niż w innych krajach. Trzy tygodnie temu w Austrii zamknięto szkoły, bary, restauracje, teatry, część sklepów i innych miejsc spotkań. Ci, którzy mieli taką możliwość, przeszli na pracę w domu. Wszelkie nieuzasadnione wyjścia z domu zostały zakazane.

W Austrii zanotowano do dzisiaj 12 tys. zachorowań na COVID-19 przy ponad 111 tys. testów. Zmarło 220 pacjentów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Kanclerz Austrii: Ograniczenia będą obowiązywały dopóki nie zostanie stworzona skuteczna szczepionka na koronawirusa

Kresy.pl / Politico / Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz