Arabia Saudyjska zawarła umowę o współpracy z Watykanem, na mocy której chrześcijanie będą mogli stawiać świątynie w tym arabskim kraju.

Informację o umowie jaką zawarła Arabia Saudyjska i Watykan podał portal egyptindependent.com. Porozumienie zostało podpisane przez sekretarza generalnego Światowej Ligi Muzułmańskiej Sheikha Mohammeda bin Abdel Karim Al-Issa oraz prefekta Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego kardynała Jean-Louisem Tauranem.

Według porozumienia chrześcijanie będą mogli bez przeszkód stawiać swoje świątynie w Arabii Saudyjskiej. Strona arabska stwierdziła, że jest to wyraz troski o obronę ważnej roli religii i kultury, a także wyraz wyrzeczenia się przemocy, ekstremizmu i terroryzmu na rzecz osiągnięcia bezpieczeństwa i stabilności na świecie.

ZOBACZ TAKŻE: Władze Arabii Saudyjskiej sfinansują powstanie Muzułmańskiego Centrum Kultury w Białymstoku

W trakcie rozmów ustalono również stworzenie wspólnego komitetu koordynującego, w skład którego wejdzie po dwóch przedstawicieli każdej ze stron. Komitet ma obradować raz na dwa lata, a jego spotkania będą miały miejsce na przemian w Rzymie oraz w jednym z miast wskazanych przez Światową Ligę Muzułmańską.

Po spotkaniu kardynał Tauran podkreślił, że popiera równe traktowanie wszystkich obywateli Arabii Saudyjskiej, niezależnie od wyznawanej wiary. Zaznaczył także, że spotkanie z przedstawicielem arabskiego państwa jest początkiem zbliżenia oraz znakiem, że władze saudyjskie są teraz gotowe,by nadać krajowi nowy wizerunek.

Kresy.pl / wprost.pl / egyptindependent.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply