Arabia Saudyjska zawarła umowę o współpracy z Watykanem, na mocy której chrześcijanie będą mogli stawiać świątynie w tym arabskim kraju.

Informację o umowie jaką zawarła Arabia Saudyjska i Watykan podał portal egyptindependent.com. Porozumienie zostało podpisane przez sekretarza generalnego Światowej Ligi Muzułmańskiej Sheikha Mohammeda bin Abdel Karim Al-Issa oraz prefekta Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego kardynała Jean-Louisem Tauranem.Według porozumienia chrześcijanie będą mogli bez przeszkód stawiać swoje świątynie w Arabii Saudyjskiej. Strona arabska stwierdziła, że jest to wyraz troski o obronę ważnej roli religii i kultury, a także wyraz wyrzeczenia się przemocy, ekstremizmu i terroryzmu na rzecz osiągnięcia bezpieczeństwa i stabilności na świecie.

ZOBACZ TAKŻE: Władze Arabii Saudyjskiej sfinansują powstanie Muzułmańskiego Centrum Kultury w Białymstoku

W trakcie rozmów ustalono również stworzenie wspólnego komitetu koordynującego, w skład którego wejdzie po dwóch przedstawicieli każdej ze stron. Komitet ma obradować raz na dwa lata, a jego spotkania będą miały miejsce na przemian w Rzymie oraz w jednym z miast wskazanych przez Światową Ligę Muzułmańską.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Po spotkaniu kardynał Tauran podkreślił, że popiera równe traktowanie wszystkich obywateli Arabii Saudyjskiej, niezależnie od wyznawanej wiary. Zaznaczył także, że spotkanie z przedstawicielem arabskiego państwa jest początkiem zbliżenia oraz znakiem, że władze saudyjskie są teraz gotowe,by nadać krajowi nowy wizerunek.

Kresy.pl / wprost.pl / egyptindependent.com

Arabia Saudyjska: Chrześcijanie będą mogli budować kościoły
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz