Irańskie siły oświadczyły, że atak dronów i rakiet na Izrael, w odwecie za śmiertelny atak na konsulat Iranu w Damaszku, “osiągnął wszystkie swoje cele”. Misja Iranu przy ONZ napisała z kolei o “agresji reżimu syjonistycznego”.

Irańska misja ONZ wydała w nocy z soboty na niedzielę oświadczenie na platformie X, w którym stwierdziła, że ​​działania wojskowe Iranu były odpowiedzią na izraelski atak na irańską placówkę dyplomatyczną w Syrii. “Przeprowadzony na mocy Artykułu 51 Karty Narodów Zjednoczonych, odnoszącego się do uzasadnionej obrony, działania wojskowe Iranu była odpowiedzią na agresję reżimu syjonistycznego na naszą placówkę dyplomatyczną w Damaszku. Sprawę można uznać za zakończoną” – napisano w komunikacie.

“Jeżeli jednak reżim izraelski popełni kolejny błąd, reakcja Iranu będzie znacznie surowsza. Jest to konflikt pomiędzy Iranem a podłym reżimem izraelskim, od którego USA MUSZĄ TRZYMAĆ SIĘ Z DALA!” – dodano.

Irańskie siły oświadczyły z kolei, że atak dronów i rakiet na Izrael, w odwecie za śmiertelny atak na konsulat Iranu w Damaszku, “osiągnął wszystkie swoje cele”.

W sobotę późnym wieczorem Iran rozpoczął uderzenie odwetowe, wymierzone przeciwko Izraelowi.

Skonfliktowane strony szacują, że w nocy z soboty nad niedzielę, przeciwko Izraelowi wystrzelono łącznie około 300 rakiet i dronów. Izraelczycy twierdzą, że przechwycili zdecydowaną większość.

Zobacz także: Polska potępiła atak Iranu na Izrael

barrons.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply