Otoczenie Netanjahu obawia się prezydentury Bidena

Przedstawiciele partii Likud niepokoją się coraz bardziej prawdopodobną perspektywą zwycięstwa kandydata Demokratów na prezydenta USA Joe Bidena – poinformował w czwartek The Times of Israel.

Jak poinformował w czwartek portal The Times of Israel, biorąc pod uwagę, że Benjamin Netanjahu nawiązał szczególnie bliskie stosunki z prezydentem Trumpem, otoczenie premiera obawia się zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich.

Członkowie Likudu uważają, że strata Trumpa może źle wpłynąć na Netanjahu, a także sprawić, że Waszyngton będzie bardziej ostrożny w starciach z instytucjami ONZ w imieniu Izraela.

„Teraz powiedzą Netanjahu: twojego przyjaciela nie ma, więc ty też odejdziesz” – powiedział starszy członek Likudu portalowi, odnosząc się do przeciwników premiera.

„Teraz będą rozmawiać o tym, jak Netanjahu zerwał więzi z Demokratami, jaką cenę wszyscy zapłacimy i jak on – który zna Amerykę lepiej niż ktokolwiek inny – postawił na niewłaściwego konia” – przekazuje portal powołując się na anonimowego członka partii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Sztab Trumpa zaangażował się w szereg działań prawnych, które mają zwiększyć szanse prezydenta i poddać w wątpliwość wyniki wyborów. Złożono wnioski o przeliczenie głosów w Wisconsin, gdzie z przewagą zaledwie 20 tys. głosów wygrał Biden i złożono pozwy o zaprzestanie liczenia głosów nadchodzących pocztą w Pensylwanii, Michigan i Georgii. Zapowiedziano też podjęcie kroków prawnych w Nevadzie. „Dosłownie sprawdzimy każdą kartę do głosowania” – powiedział rzecznik kampanii Trumpa Jason Miller.

Od środy Trump na Twitterze przekonuje, że podczas liczenia głosów dochodzi do oszustw wyborczych na jego niekorzyść. „Rośniemy WIELCY, ale oni próbują UKRAŚĆ wybory. Nigdy im na to nie pozwolimy. Głosów nie można oddawać po zamknięciu lokali!” – napisał. Ten jak i wiele innych tweetów amerykańskiego prezydenta został ukryty przez Twittera jako „treści, które mogą wzbudzać kontrowersje lub wprowadzać w błąd”. Zobaczenie ukrytych tweetów jest możliwe dopiero po wejściu na profil Trumpa i ich wyświetleniu.

W czwartek Trump zapowiedział zaskarżenie wyników wyborów we wszystkich stanach, które „ostatnio”, a więc zapewne podczas liczenia głosów, zostały „odbite” przed Bidena.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Sztab wyborczy Joe Bidena próbuje uporać się z prawnymi obiekcjami prezydenta Donalda Trumpa.

Główny doradca prawny zespołu Bidena, Bob Bauer, w szczególności odrzucił skargi Trumpa w Georgii, Michigan i Pensylwanii i nazwał je „teatrem politycznym”, jego zdaniem Trump szerzy dezinformacje. „Te pozwy nie muszą być uzasadnione”, powiedział. „Ma to na celu stworzenie im okazji, aby przekazać fałszywe informacje o tym, co się dzieje w procesie wyborczym”.

Bauer, były doradca w Białym Domu podczas prezydentury Baracka Obamy, rozmawiał z dziennikarzami podczas porannej odprawy w czwartek.

„Wszystko to ma na celu stworzenie dużej chmury, której nikt nie może przejrzeć – jest to nadzieją kampanii Trumpa. Ale nie jest to bardzo gruba chmura” – powiedział. „Widzimy przez nią. Sądy i urzędnicy wyborczy też”.

Kresy.pl/Times of Israel

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz