W trzech kwartałach 2022 r. przyjęto w Polsce 21 842 strony maszynopisu aktów prawnych najwyższego rzędu. To wzrost o 52 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku – wynika z najnowszej aktualizacji „Barometru stabilności otoczenia prawnego”.

Najnowsza aktualizacja “Barometru stabilności otoczenia prawnego”, na którą powołuje się w poniedziałek Rzeczpospolita wskazuje, że tylko w trzecim kwartale 2022 r. ustanowiono w Polsce 464 akty prawne najwyższej rangi (ustaw, rozporządzeń i umów międzynarodowych), które składają się z 7355 stron maszynopisu. To o 22 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W trzech kwartałach 2022 roku opublikowanych zostało w Polsce 1419 aktów prawnych najwyżej rangi o łącznej objętości 21 842 stron. To wzrost o 52 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

“Jeśli przyjąć założenie, że dynamika wzrostu produkcji prawa zanotowana w trzech pierwszych kwartałach 2022 roku (52 proc.) utrzyma się też w czwartym kwartale, to w całym 2022 roku przyjętych zostałoby 31,9 tys. stron maszynopisu przepisów, czyli o 10,9 tys. stron więcej niż w 2021 r. Byłby to drugi najwyższy wynik od 1989 r.” – wskazano w raporcie.

Zobacz także: W Polsce prawo zmienia się co osiem godzin. Efekt wadliwej legislacji

W 2015 roku firma audytorsko-doradcza Grant Thornton rozpoczęła swój projekt badawczy „Barometr stabilności otoczenia prawnego w polskiej gospodarce”. Polega on na monitorowaniu chwiejności polskiego systemu prawnego. Skrócone aktualizacje kwartalne są prezentowane co trzy miesiące.

Zobacz także: „Mitręga po stronie księgowej” – Morawiecki krytykuje Polski Ład

rp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply