We wtorek rano Rosjanie przeprowadzili zmasowany atak m.in. na zachodnią Ukrainę. Zaatakowano okolice Lwowa i obwód wołyński. Niektóre rakiety uderzyły w budynki mieszkalne. Są zabici i ranni.

Rankiem 15 sierpnia Rosjanie rozpoczęli zmasowany atak rakietowy na Ukrainę, m.in. na jej zachodnie obwody – poinformował portal Ukraińska Prawda. Zaatakowano także inne części kraju. Jak czytamy, pociski uderzyły w przedsiębiorstwo przemysłowe w Łucku (zginęły trzy osoby), budynki mieszkalne we Lwowie, przedsiębiorstwo w Dnieprze (wybuchł pożar, dwie osoby zostały ranne). Eksplozje miały miejsce także w obwodzie chmielnickim i czerkaskim.

“Wiele pocisków zostało zestrzelonych, ale we Lwowie były też trafienia” – przekazał mer Lwowa Andrij Sadowy na Telegramie. Jak dodał, wydano rozkaz ewakuacji co najmniej jednego płonącego budynku mieszkalnego.

Strona ukraińska poinformowała, że jej siły zestrzeliły 16 z co najmniej 28 wystrzelonych przez Rosję rakiet powietrznych i morskich.

Podano, że pociski uderzyły w przedsiębiorstwo przemysłowe w Łucku (zginęły trzy osoby), budynki mieszkalne we Lwowie, przedsiębiorstwo w Dnieprze (wybuchł pożar, dwie osoby zostały ranne). Eksplozje miały miejsce także w obwodzie chmielnickim, wołyńskim i czerkaskim.

Przeczytaj: Zmasowany atak Rosji przeciwko Ukrainie. Podolak: wystrzelili 120 rakiet

Ukraińskie media podały, że był to największy atak powietrzny na obwód lwowski od czasu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji w lutym 2022 roku – zwraca uwagę agencja Reuters. W obwodzie lwowskim rannych miało zostać kilkanaście osób.

W nocy alarmy przeciwlotnicze ogłoszono na całym terytorium Ukrainy.

Zobacz także: Dywersant miał naprowadzać rosyjskie ataki rakietowe na ukraińskie pozycje

pravda.com.ua / reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply