Ministerstwo Obrony Ukrainy opublikowało nagranie z ataku na rosyjski system obrony powietrznej Pancyr-S1 w obwodzie biełgorodzkim w Rosji.

Ministerstwo Obrony Ukrainy opublikowało na Telegramie nagranie z ataku na rosyjski system obrony powietrznej Pancyr-S1 w obwodzie biełgorodzkim w Rosji.

Wywiad wojskowy podał, że do ataku na system obrony powietrznej doszło w pobliżu wsi Gołowczyne w obwodu biełgorodzkim.

Rannych zostało także dwóch żołnierzy armii rosyjskiej. “Po trafieniu, Pancyr został unieruchomiony, a jego załoga poniosła straty – dwóch rosyjskich okupantów zostało rannych” – napisał ukraiński wywiad.

Dzień wcześniej w mediach społecznościowych  pojawiło się nagranie systemu Pancyr-S1, który przewrócił na środku drogi w Soczi.

Materiał wideo zarejestrowany przez kamery monitoringu ukazuje moment, w którym system po przekroczeniu wiaduktu gwałtownie zboczył z kursu i przewrócił się na drogę.

Wstępne badania sugerują, że do nieszczęścia doszło na skutek nadmiernej prędkości, co spowodowało utratę kontroli i niewykonanie skrętu, co ostatecznie doprowadziło do przewrócenia się “Pancyra”. Następnie za pomocą dźwigu podniesiono system z powrotem do pozycji pionowej.

Zobacz też: Ukraińcy wykorzystali polskie systemy Warmate do zniszczenia systemów Pancyr-S1

Kresy.pl/Defence-Blog 

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply