Z ukraińskiego komunikatu wynika, że polskie systemy Warmate zostały użyte 6 stycznia, podczas zniszczenia zniszczenia rosyjskich systemów przeciwlotniczych Pancyr-S1.

Jak informuje Defense Express polskie systemy Warmate zostały użyte 6 stycznia, podczas zniszczenia zniszczenia systemów przeciwlotniczych Pancyr-S1, które stacjonowały w Biełgorodzie w Rosji.

Wywiad  Ministerstwa Obrony Ukrainy opublikował film, na którym dwa przeciwlotnicze systemy rakietowe Pancyr-S1 zostają zniszczone polską amunicję krążącą.

Na nagraniu widać, że systemy rakietowe Pancyr-S1 są na swoich pozycjach w stanie operacyjnym, przeprowadzają skanowanie radarowe, ale nie reagują na atakujące UAV. Sygnał z dronów kamikadze zostaje utracony po zbliżeniu się, ale nie przeszkodziło to w uderzeniu.

Spółka przekazała, że do końca 2023 roku WB Electronics – część Grupy WB – wyprodukowała 2 tys. dronów Warmate oraz 80 liczących po 4 sztuki zestawów dronów FlyEye. W roku 2024 powstanie 4 tys. samobójczych bezpilotowców typu Warmate i ok 200 zestawów dronów FlyEye. Prezes WB Electronics Piotr Wojciechowski przekazał, że ponad 90 proc. dronów trafia na eksport, w tym zwłaszcza na Ukrainę, gdzie bezzałogowce obu typów są bardzo skutecznie wykorzystywane przez ukraińskie wojsko.

W lipcu br. pisaliśmy, że Rosjanie przejęli na Ukrainie polskiego drona Warmate. Okazuje się, że niedawno niemal identyczna maszyna została zaprezentowana przez Iran.

Doniesienia medialne wskazują, że polski dron o nazwie Warmate został skopiowany przez irański przemysł zbrojeniowy. Portal Interia zwraca uwagę we wtorkowym materiale, że oznacza to, iż nie tylko będzie można kupić tego typu maszyny, lecz także mogą one w przyszłości trafiać masowo w ręce Rosjan.

Dodajmy, że w grudniu siły zbrojne Gruzji odebrały dużą partię polskich systemów bezzałogowych.

Kresy.pl/Defense Express

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply