Rosję musi opuścić kilkuset przedstawicieli Niemiec; nie tylko dyplomatów, lecz także nauczycieli i pracowników placówek kultury - zwraca uwagę niemiecki dziennik Sueddeutsche Zeitung.

Dziennik Sueddeutsche Zeitung zwraca uwagę w sobotę, że rzeczniczka rosyjskiego MSZ zapowiedziała w kwietniu redukcję niemieckiego personelu dyplomatycznego w Rosji. To reakcja na wydalenie z Niemiec pond 30 rosyjskich dyplomatów uznanych przez niemiecki MSZ za pracowników wywiadu. Zacharowa mówiła wówczas o "wrogich działaniach Berlina". Gazeta pisze, że w ostatnich dniach strona rosyjska zdecydowała się na "drastyczną eskalację".

Rosję musi opuścić kilkuset przedstawicieli Niemiec: dyplomatów, ale także pracowników placówek kultury, w tym Instytutu Goethego.

​Prezydent Serbii Aleksandar Vucić postawił armię swojego kraju w stan pełnej gotowości bojowej. Nakazał też niektórym jednostkom rozlokować się w pobliżu granicy z Kosowem - poinformowała w piątek agencja informacyjna Tanjug.

Rozkazy serbskiego prezydenta zostały wydane po starciach Serbów w północnym Kosowie z kosowską policją, która usiłowała umożliwić nowo wybranemu burmistrzowi, etnicznemu Albańczykowi, wejście do jego biura. Lokalne głosowanie zostało wcześniej zbojkotowane przez Serbów, którzy stanowią większość w tej okolicy.

Belgrad poparł bojkot. Frekwencja wyborcza wyniosła 3,47 proc. - zwraca uwagę BBC.

Białoruski Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok poprzedniej instancji. Andrzej Poczobut został skazany na 8 lat więzienia.

Jak informowaliśmy, w lutym Poczobut został skazany na 8 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze, m.in. za działalność w Związku Polaków na Białorusi i gloryfikowanie AK.

W czwartek Sąd Najwyższy Białorusi na zamkniętym posiedzeniu utrzymał wyrok wobec polskiego dziennikarza i jednego z liderów Związku Polaków na Białorusi (ZPB).

PGZ S.A. i HOCHTIEF Polska S.A. zawarły umowę generalnego wykonawstwa robót budowlanych w ramach inwestycji Laboratorium Hardware-in-the-Loop. Jest to druga z umów zaplanowanych w zakresie robót budowlanych dla tej inwestycji. Będzie to jedyny tego typu obiekt w Polsce.

Laboratorium będzie służyło do modelowania i symulacji systemów rakietowych, w tym rakiet. Prace budowlane potrwają 60 tygodni.

Firma HOCHTIEF Polska S.A., jako podmiot odpowiedzialny za kompleksową realizację prac budowlanych i montażowych, została wybrana do roli generalnego wykonawcy w otwartym postępowaniu zakupowym przeprowadzonym przez PGZ S.A.

Rosyjskie dowództwo wojskowe może przenosić siły Donieckiej Republiki Ludowej w celu odciążenia sił grupy Wagnera w mieście Bachmut - poinformował w niedzielę Instytut Badań nad Wojną. (więcej…)

Na granicy irańsko-afgańskiej doszło do wymiany ognia. Obie strony oskarżają się wzajemnie o sprowokowanie incydentu. Media informują o trzech zabitych.

W sobotę doszło do eskalacji napięcia na granicy irańsko-afgańskiej, gdy w rejonie punktu kontrolnego doszło do wymiany ognia. Miało to miejsce na pograniczu irańskiego ostanu Sistan i Beludżystan i afgańskiej prowincji Nimroz.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
0%