Były prezydent USA Donald Trump zasygnalizował w piątek otwartość na zatwierdzenie przez Republikanów dodatkowej pomocy dla Ukrainy, jeśli będzie ona miała formę pożyczki.

Jak poinformował The Hill, były prezydent USA Donald Trump zasygnalizował w piątek otwartość na zatwierdzenie przez Republikanów dodatkowej pomocy dla Ukrainy, jeśli będzie ona miała formę pożyczki.

“Przyglądamy się temu teraz, oni o tym rozmawiają i zastanawiamy się nad przekazaniem tego w formie pożyczki, a nie tylko prezentu” – powiedział Trump podczas wystąpienia u boku spikera Mike’a Johnsona w posiadłości Mar-a-Lago byłego prezydenta.

“Ciągle rozdajemy prezenty opiewające na miliardy dolarów i przyjrzymy się temu” – kontynuował Trump. “Jednak o wiele ważniejsze dla mnie jest to, że Europa musi zintensyfikować działania i musi dać pieniądze. Muszą wyrównać. Jeśli nie wyrównają, jestem bardzo zmartwiony, ponieważ mają na to wpływ znacznie bardziej niż my”.

Już w lutym Trump nalegał na udzielenie Ukrainie pomocy w formie pożyczki.

“Chcą im dać 60 miliardów dolarów więcej” – powiedział Trump w środę na wiecu w North Charleston podczas swojej kampanii przed prawyborami Partii Republikańskiej w Karolinie Południowej, które odbędą się 24 lutego. “Zróbcie to w ten sposób. Pożyczcie im pieniądze. Jeśli im się to uda, zapłacą nam. Jeśli nie będą w stanie tego zrobić, nie będą musieli nam zwracać pieniędzy”.

Porównał plan do umów, które, jak powiedział, zawarł ze sportowcami, którzy mieli potencjał, ale nie mieli pieniędzy na początku swojej kariery.

“Dlaczego mielibyśmy po prostu dać im pieniądze? Zróbmy to w formie pożyczki… Robię to dla sportowców. Podobnie jak w przypadku zawodowego golfisty, który moim zdaniem jest bardzo dobry. Nie mają pieniędzy, ale są bardzo utalentowani” – powiedział Trump.

Doradca Donalda Trumpa w kampanii wyborczej Jason Miller nazwał raport „The Washington Post”, w którym publikacja rzekomo ujawniła szczegóły „planu pokojowego” Trumpa dla Ukrainy, fake newsem.

Miller upierał się, że Trump nie zgodzi się na żaden plan pokojowy, dopóki nie obejmie urzędu i nie rozważy wszystkich opcji. “Cała sprawa to fake news z „Washington Post”. Po prostu to zmyślili” – powiedział The New York Post doradca Jason Miller.

“Prezydent Trump jako jedyny mówi o zaprzestaniu zabijania. Joe Biden mówi o większej liczbie śmierci”.

Według The Washington Post, były prezydent USA Donald Trump miał prywatnie podzielić  się szczegółami swojego planu „pojednania” Ukrainy i Rosji, który zakłada oddanie przez Ukrainę części swoich terytoriów Federacji Rosyjskiej.

Kresy.pl/The Hill

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply