Szef MSWiA Mariusz Błaszczak powiedział w środę podczas rozmowy, że z chwilą podpisania przez Andrzeja Dudę ustaw sądowych skończył się w Polsce komunizm.

Na słowa Błaszczaka, będące parafrazą słów  wypowiedzianych przez Joannę Szczepkowską 4 czerwca w 1989 roku, zareagowała ostro sama Szczepkowska. „Towarzyszu Ministrze Błaszczak – przyboczny grabarzu demokracji, który własnego zdania sklecić nie umie, tylko ściąga z lekcji historii i powtarza bez zrozumienia. Żeby takie zdanie wybrzmiało i miało sens, trzeba je mówić z pozycji ryzyka, a nie ze stołka w rządzie. Trzeba osobistej, samotnej odwagi, a nie władzy nad policją. Wasza od siedmiu boleści władza, pozwala sobie kończyć i zaczynać co chce i kiedy chce, bez szacunku do Konstytucji i jakichkolwiek obyczajów międzyludzkich” – napisała Szczepkowska na swoim Facebooku.

Jak dodała: „Po 1989 roku byliście przez lata w opozycji w wolnym i demokratycznym sejmie, na dobrych poselskich posadach. Nie brzydziliście się jakoś tymi komunistycznymi pieniędzmi. Policyjny piesku. Jedyne co umiesz to łasić się i podawać łapę”. Zarzuciła również obecnemu obozowi władzy w Polsce, że „tworzy w Polsce Rosję”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Błaszczak doniósł do prokuratury na Petru

Kresy.pl / Rzeczpospolita / Facebook

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Gaetano
    Gaetano :

    Hołubiona przez establishment III RP szczepkowska rzeczywiście była święcie przekonana, że 4.VI. 1989r. skończył się w Polsce komunizm. Gwiazdka czuje się urażona, tak samo jak w 94-95 roku, gdy podczas wykonania w studio jednego utworu Liroya zarzuciła mu, że czuje się dotknięta jako kobieta…