Funkcjonariusze Straży Granicznej (SG) zatrzymali 7 obywateli Indii i obywatela Pakistanu, którzy nielegalnie podróżowali busem ze Słowacji do Polski. Zatrzymano również kierowcę przewożącego imigrantów.

W komunikacie podkreślono, że funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku, na drodze w rejonie dawnego przejścia granicznego ze Słowacją (w Barwinku), zatrzymali do kontroli pojazd dostawczy marki Citroen. Kontrola wykazała, że wewnątrz podróżowało ośmiu mężczyzn, w wieku od 20 do 28 lat. Cudzoziemcy nie posiadali ani dokumentów, ani prawa pobytu w krajach Unii Europejskiej.

„Przyznali, że zamierzali dotrzeć do Niemiec. Za przerzut zapłacili kierowcy po 800 euro każdy. Zgodnie z umową o readmisji będą przekazani na Słowację. Kierowca, 47-letni obywatel Słowacji, przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu jej wykonania na okres próby dwóch lat. Został też ukarany grzywną” – podaje SG.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Łukaszenko grozi krajom zachodnim, że Białoruś będzie przepuszczać narkotyki i nielegalnych imigrantów

źr. Straż Graniczna

źr. Straż Graniczna

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ubiegłym tygodniu Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów z Syrii, którzy usiłowali wjechać na terytorium RP, wykorzystując do tego celu podrobione lub należące do innych osób dokumenty podróży. Polskę traktowali jako kraj tranzytowy.

Na początku maja funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej (SG) zatrzymali grupę 12 osób (2 obywateli Iraku i 10 obywateli Iranu), które przekroczyły polsko-białoruską granicę wbrew przepisom.

Pod koniec kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej (SG) zatrzymali, na terenie powiatu augustowskiego, 10 cudzoziemców (obywateli Rosji oraz Tadżykistanu), którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusi do Polski. Zatrzymano także dwóch organizatorów i jednego pomocnika nielegalnego przekroczenia granicy.

Także pod koniec kwietnia funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (SG) zatrzymali dwóch obywateli Turcji. Mężczyźni wcześniej nielegalnie przekroczyli granicę państwową z terytorium Ukrainy do Polski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W pierwszej połowie kwietnia bieżącego roku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 8 Afgańczyków, którzy nielegalnie usiłowali dostać się do Niemiec.

Pod koniec marca Straż Graniczna zatrzymała sześciu obywateli Afganistanu, którzy, ukryci w naczepie tira, nielegalnie przekroczyli granicę z Czech do Polski.

Również w marcu Straż Graniczna zatrzymała obywateli Turcji oraz Afganistanu, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińską granicę.

Pod koniec lutego Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej działając z policją i Krajową Administracją Skarbową, zatrzymał na Podkarpaciu 15-osobową grupę nielegalnych imigrantów z Syrii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Także w lutym Prokuratura Krajowa informowała o rozbiciu międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnej migracji do Polski. Grupa przestępcza zorganizowała przekroczenie granicy Rzeczypospolitej Polskiej nie mniej niż 8337 ustalonym cudzoziemcom.

Zobacz także: SG: Kontrola w agencji zatrudnienia, 78 zatrudnionych nielegalnie imigrantów

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz