Straż Graniczna zatrzymała na Podlasiu grupę 24 nielegalnych imigrantów z Afganistanu, Rosji, Palestyny, Armenii i Jordanii – poinformowała służba w poniedziałek. Cudzoziemcy przekroczyli tzw. zieloną granicę.

W środę w nocy funkcjonariusze z Placówki SG w Szudziałowie (Podlaski OSG) zauważyli w pobliżu granicy państwowej poruszającą się grupę osób, która wbrew przepisom przekroczyła granicę z Białorusi do Polski. W wyniku podjętych działań, w okolicach miejscowości Zubrzyca Mała, zatrzymano 24 osoby (11 obywateli Afganistanu, 9 obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, 2 obywateli Palestyny, 1 obywatel Armenii i 1 obywatel Jordanii. Cudzoziemcy – 19 mężczyzn oraz 5 kobiet – pieszo przeszli przez tak zwaną “zieloną granicę” – podała Straż Graniczna.

Sąd zadecydował o umieszczeniu nielegalnych imigrantów w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Białymstoku, Kętrzynie oraz Lesznowoli.

Na łamach naszego portalu wielokrotnie pisaliśmy o procederze nielegalnego przekraczania polskiej granicy.

Pod koniec maja Straż Graniczna zatrzymała czterech obywateli Bangladeszu i dwóch obywateli Sri Lanki, którzy podróżowali ukryci w naczepie samochodu ciężarowego.

W drugiej połowie maja Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów z Syrii, którzy usiłowali wjechać na terytorium RP, wykorzystując do tego celu podrobione lub należące do innych osób dokumenty podróży. Polskę traktowali jako kraj tranzytowy.

Na początku maja funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej (SG) zatrzymali grupę 12 osób (2 obywateli Iraku i 10 obywateli Iranu), które przekroczyły polsko-białoruską granicę wbrew przepisom.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pod koniec kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej (SG) zatrzymali, na terenie powiatu augustowskiego, 10 cudzoziemców (obywateli Rosji oraz Tadżykistanu), którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusi do Polski. Zatrzymano także dwóch organizatorów i jednego pomocnika nielegalnego przekroczenia granicy.

W pierwszej połowie kwietnia bieżącego roku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 8 Afgańczyków, którzy nielegalnie usiłowali dostać się do Niemiec.

Pod koniec marca Straż Graniczna zatrzymała sześciu obywateli Afganistanu, którzy, ukryci w naczepie tira, nielegalnie przekroczyli granicę z Czech do Polski.

Również w marcu Straż Graniczna zatrzymała obywateli Turcji oraz Afganistanu, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińską granicę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pod koniec lutego Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej działając z policją i Krajową Administracją Skarbową, zatrzymał na Podkarpaciu 15-osobową grupę nielegalnych imigrantów z Syrii.

Także w lutym Prokuratura Krajowa informowała o rozbiciu międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnej migracji do Polski. Grupa przestępcza zorganizowała przekroczenie granicy Rzeczypospolitej Polskiej nie mniej niż 8337 ustalonym cudzoziemcom.

Zobacz także: SG: Kontrola w agencji zatrudnienia, 78 zatrudnionych nielegalnie imigrantów

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply