Manifestacja przeciwników LGBT w Turcji

W największym mieście Turcji – Stambule odbyła się manifestacja przeciwników ruchu LGBT.

Kilka tysięcy osób manifestujących w Stambule wzywało władze Turcji do likwidacji stowarzyszeń LGBT . Ich przeciwnicy manifestowali z wypisanymi na planszach i transparentach hasłami: „Chroń swoją rodzinę i pokolenie”, „Powiedz nie społeczeństwu bez płci” i „Ojciec + matka + dziecko = rodzina”, opisał w poniedziałek portal Euronews.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6527.39 PLN    (29.66%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Przemawiający na zgromadzeniu Kursat Mican ujawnił, że organizatorzy wiecu otrzymali 150 tys. podpisów pod petycją wzywającą do zakazu tego, co nazywali „propagandą” LGBT w mediach społecznościowych, platformach cyfrowych, sporcie, sztuce.

Portal Euronews podkreślił, że płatne ogłoszenie o marszu przeciwko ruchowi LGBT pojawiło się w tureckiej telewizji, do czego potrzebna była zgoda krajowej rady ds. radiofonii i telewizji, która zakwalifikowała działanie jako mieszczące się w ramach „interesu publicznego”. Największa w kraju demonstracja anty-LGBT została natomiast skrytykowana przez organizacje praw człowieka.

Portal wymienił jedną z nich – ILGA-Europe, która jest organizacją homoseksualistów, biseksualistów i transseksualistów. Napisała ona na Twitterze, że „Państwo tureckie musi przestrzegać swojego konstytucyjnego obowiązku ochrony wszystkich swoich obywateli przed nienawiścią i przemocą”.

Z kolei tureckie biuro Amnesty International uznało, że ogłoszenia służb publicznych promujące marsz naruszały tureckie zasady niedyskryminacji.

Czytaj także: Turecka policja rozbiła nielegalny marsz LGBT w Stambule

euronews.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz