Kolejny transseksualista wziął udział w kobiecych zawodach MMA

Po raz drugi w zawodach mieszanych sportów walki (MMA) kobiet w USA wziął udział osobnik określający się mianem „transgenderowej kobiety”.

Człowiek określający się mianem Alana McLaughlin zadebiutował w piątek w Miami na zawodach MMA będącymi eliminacjami do zawodów Combate Global. To „druga otwarcie transgenderowa kobieta, która konkuruje w MMA w USA” – napisał portal New York Post. 38-letni McLauglin zwyciężył już po 3 minutach i 32 sekundach walki z 35-letnią Celine Provost poprzez użycie w parterze chwytu dławiącego.

Jak objaśnia New York Post McLaughlin do 2010 r. był żołnierzem sił specjalnych armii USA. Twierdzi, że chce być pionierem osób „transgenderowych” w sportach walki. „Chcę podnieść ręcznik, który położyła Fallon” – powiedział McLaughlin przed walką, odnosząc się do Fallon Fox, która w 2012 roku została pierwszą transseksualną kobietą próbującą sił w MMA. „W tej chwili idę w ślady Fallon. Jestem tylko kolejnym krokiem na drodze i mam wielką nadzieję, że za mną jest więcej osób.” – powiedział McLaughlin.

Fox zakończył występy w 2014 r. natomiast w 2018 r. na ringu bokserskim zadebiutował w USA człowiek uznający się za transgenderowego mężczyznę.

 

McLaughlin rozpoczął treningi w zakresie MMA rok temu. Komisja Boksu Stanu Floryda testowała poziom hormonów męskich u zawodnika i orzekła, że jest on dostatecznie niski, by mógł brać udział w zawodach dla kobiet.

Świętując swój sukces McLaughlin ubrał koszulkę z angielskim napisem: „Stop ludobójstwu Transów”.

Czytaj także: Amerykańska armia promuje ideę LGBT i bierze udział w miesiącu dumy LGBT [+VIDEO]

nypost.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz