Słowacja będzie naprawiać haubice PzH 2000 dla Ukrainy

Niemcy uzgodniły ze Słowacją naprawę niemieckich haubic PzH 2000 dla Ukrainy – poinformował w środę portal Mil.in.

Jak poinformował portal Mil.in, Niemcy uzgodniły ze Słowacją naprawę niemieckich  haubic PzH 2000 dla Ukrainy. Poinformowała o tym podczas briefingu ambasador nadzwyczajna Niemiec na Ukrainie Anka Feldhusen.

„Ten proces utrzymania, zwłaszcza Panzerhaubitze, na Słowacji trwał długo, ale wczoraj ostatecznie podpisano dokument, że teraz te Panzerhaubitze jadą bezpośrednio na Słowację, czyli nie tak daleko” – powiedział Feldhusen.

Według ambasadora Niemcy zawsze nalegają, aby wraz z czołgami i inną bronią zapewniać nie tylko szkolenia, ale także części zamienne i konserwację sprzętu.

Jak informowaliśmy wcześniej, Słowacja spodziewa się uzyskania od sojuszników około 900 mln euro odszkodowania za myśliwce, które przekaże Ukrainie.

Rząd Słowacji zdecydował o wysłaniu Ukrainie 13 poradzieckich myśliwców MiG-29. O decyzji słowackiego rządu poinformował w piątek premier Eduard Heger. Media przypominają wypowiedzi ministra obrony Słowacji Jaroslava Nada sprzed kilku dni, które sugerowały, że kraj ma otrzymać od sojuszników około 900 mln euro odszkodowania za przekazane Ukrainie myśliwce.

Słowacki minister wskazał wówczas, że Słowacja powinna otrzymać dofinansowanie ze specjalnego funduszu Unii Europejskiej, ponadto pojawiła się propozycja transferu z USA na Słowację sprzętu wojskowego o wartości ok. 700 mln dolarów.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply