Na skutek rosyjskiego ataku uszkodzone zostały obiekty cywilnej infrastruktury krytycznej w obwodzie lwowskim i charkowskim – przekazały w sobotę lokalne władze, uprzedzając o problemach z dostawami prądu i wody. Wybuchy było słychać w sobotę rano także w Kijowie, Odessie i Winnicy. Przed 14.00 alarm przeciwlotniczy ogłoszono na niemal na całej Ukrainie. W Dnieprze rosyjska rakieta uderzyła w budynek mieszkalny. Zginęło 5 osób.

W sobotę Rosja przeprowadziła zmasowany atak rakietowy na Ukrainę. Przed 14.00 alarm przeciwlotniczy ogłoszono na niemal na całej Ukrainie. “Wróg trafił w obiekt infrastruktury krytycznej w obwodzie lwowskim. Możliwe są problemy z dostawami prądu i wody. Pozostańcie w schronach. Zagrożenie nie minęło!” – napisał na Telegramie szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Maksym Kozycki.

Podobne informacje nadeszły z obwodu charkowskiego na północnym wschodzie Ukrainy. “Odnotowano dwa ataki wrogich rakiet, które trafiły w obiekty krytycznej infrastruktury w obwodzie. Na razie zastosowano awaryjne odłączenia prądu” – oświadczył szef administracji obwodowej Ołeh Syniehubow.

Wybuchy było słychać w sobotę rano także w Kijowie. Tam również zaatakowano obiekty infrastruktury krytycznej.

Rzecznik dowództwa ukraińskich sił powietrznych Jurij Ihnat oświadczył, że atak na Kijów został przeprowadzony z wykorzystaniem trudnych do wykrycia rakiet balistycznych, które nadleciały z północy.

Strona ukraińska przekazała, że w stolicy kraju nie uszkodzono obiektów infrastruktury krytycznej.

Zobacz także: Rosyjski atak na ukraińskie miasta

Wybuchy słychać było także w Odessie i Winnicy.

Z kolei w mieście Dniepr rosyjska rakieta uderzyła w budynek mieszkalny. Zginęło 5 osób. “27 osób zostało rannych. Wśród nich jest sześcioro dzieci. Wszyscy są w szpitalu. Pięć już zmarło” – przekazały lokalne władze.

Zobacz także: Rosyjskie ataki na Kijów i Mikołajów. Użyto irańskich dronów [+VIDEO/+FOTO]

pravda.com.ua / unian.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply