Rosja wysłała rakiety w kierunku Kijowa w momencie gdy delegacja afrykańskich przywódców przybyła na Ukrainę, aby porozmawiać z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim na temat ich inicjatywy pokojowej.

Jak przekazała w piątek agencja prasowa Bloomberg, Rosja wysłała rakiety w kierunku Kijowa w momencie gdy delegacja afrykańskich przywódców przybyła na Ukrainę, aby porozmawiać z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim na temat ich inicjatywy pokojowej.

Ukraina poinformowała, że zestrzeliła 12 pocisków rakietowych nad stolicą, gdy przywódca Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa przybył na Ukrainę koleją z Polski i udał się do stolicy. Ramaphosa i inni afrykańscy przywódcy ogłosili propozycję pomocy w zakończeniu wojny Rosji na Ukrainie.

Mer Kijowa Witalij Kliczko powiedział, że w jednej z dzielnic doszło do eksplozji i ostrzegł, że nadlatują kolejne rosyjskie pociski – podał portal Ukraińska Prawda.

Kliczko napisał w aplikacji do przesyłania wiadomości społecznościowych Telegram: „Eksplozja w stolicy. Na Kijów wciąż lecą rakiety”. Tymczasem mieszkańcy słyszeli także odgłosy działania systemów obrony przeciwlotniczej miasta – informuje Ukraińska Prawda.

Co najmniej jeszcze jeden wybuch wstrząsnął Kijowem podczas ataku – poinformowała agencja informacyjna Reuters.

Zobacz też: Ukraińska kontrofensywa utknęła, lecz Kijów ma jeszcze siły w odwodzie

Na większości terytorium Ukrainy ogłoszono alarm powietrzny po tym, jak siły powietrzne tego kraju poinformowały, że Rosja wystrzeliła pociski manewrujące Kalibr z okrętó na Morzu Czarnym. Około godziny 11:20 czasu środkowoeuropejskiego w Kijowie zabrzmiał sygnał ostrzegawczy, jak donosi brytyjska gazeta The Guardian.

Według ukraińskiego nadawcy  Suspilne ukraińskie siły powietrzne poinformowały, że zestrzeliły „sześć z sześciu pocisków rakietowych Kindżał, sześć z sześciu pocisków manewrujących Kalibr i dwa drony zwiadowcze”.

Jak poinformował Suspilne, miasto Kijów nie odniosło żadnych szkód w wyniku ataku rakietowego.

Kresy.pl/Bloomberg

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Kasper1
    Kasper1 :

    “Ukraińskie siły powietrzne poinformowały, że zestrzeliły „sześć z sześciu pocisków rakietowych Kindżał, sześć z sześciu pocisków manewrujących Kalibr i dwa drony zwiadowcze” – ależ ci ukraińscy przeciwlotnicy się rozszaleli – nic dodać, nic ująć 🙂 Tak poważniej to jak potwornym trzeba być durniem aby o takich rzeczach informować i w takie informacje wierzyć.