Kilka godzin po tym, jak amerykański gigant farmaceutyczny Moderna ogłosił, że pobierze od rządów od 25 do 37 dolarów za dawkę szczepionki na COVID-19, rosyjski producent szczepionki Sputnik V stwierdził, że jego szczepionka będzie tańsza niż te od Pfizer i Moderny – poinformował portal Money Control.

Jak poinformował w niedzielę portal Money Control, kilka godzin po tym jak gigant farmaceutyczny Moderna obwieścił, że jedna dawka jego szczepionki będzie kosztować od 25 do 37 dolarów producent szczepionki Suptnik V ogłosił, że jego produkt będzie tańszy zarówno od tego co proponuje Moderna jak i Pfizer.

Zobacz też: Węgry otrzymały rosyjską szczepionkę na COVID-19

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3816.49 PLN    (17.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Tłumaczenie żargonu farmaceutycznego: ogłoszona cena Pfizer 19,50 dolarów i Moderny 25-37 dolarów za dawkę w rzeczywistości oznacza ich cenę 39 dolarów i 50-74 dolarów za osobę. Dla szczepionek Pfizer, Sputnik V i Moderna wymagane są dwie dawki na osobę. Cena Sputnika V będzie znacznie niższa” – podało konto  Sputnik V na Twitterze 22 listopada.

Zobacz też: Pfizer zakończył testy szczepionki przeciw COVID-19. Skuteczność: 95%

Według rzecznika rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich, cena rosyjskiej szczepionki zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu.

11 sierpnia Rosja zarejestrowała pierwszą na świecie szczepionkę przeciwko nowemu koronawirusowi. Szczepionka, nazwana Sputnik V, została opracowana przez Narodowe Centrum Badań Epidemiologii i Mikrobiologii Ministerstwa Zdrowia Gamaleja, a jej próby kliniczne zakończyły się sukcesem w czerwcu i lipcu. Trzeci, porejestracyjny etap testów klinicznych rozpoczął się 25 sierpnia. Szczepionkę opracowano na platformie, która była używana do wielu innych szczepionek. Według rosyjskiego ministerstwa zdrowia szczepionki te dowiodły swojej zdolności do tworzenia trwałej odporności przez okres do dwóch lat. Pierwsza partia szczepionki została wysłana do regionów Rosji 12 września.

Kresy.pl/Money Control

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz