W niedzielę rozpoczęły się próby na ludziach izraelskiej szczepionki na COVID-19 – poinformował The Times of Israel. Zaszczepiono pierwszych dwóch ochotników.

Jak poinformował portal The Times of Israel, w niedzielę rozpoczęły się testy na ludziach izraelskiej szczepionki na COVID-19. Dwie pierwsze osoby zostały poddane szczepieniu.

Segev Harel, lat 26, otrzymał pierwszą dawkę w Sheba Medical Center w Ramat Gan, podczas gdy 34-letni doktorant Anar Ottolenghi dostał zastrzyk w Hadassah Ein Kerem Medical Center w Jerozolimie.

Zobacz też: Orban zainteresowany szczepionkami na COVID-19 z Rosji i Chin. UE ostrzega

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Obaj pozostaną w szpitalach przez następne 24 godziny, aby lekarze mogli ich uważnie monitorować. Szczepionka, nazwana Brilife, została opracowana przez Izraelski Instytut Badań Biologicznych.

Premier Benjamin Netanjahu, minister obrony Benny Gantz i minister zdrowia Yuli Edelstein spotkali się z Harelem w Sheba po otrzymaniu szczepionki.

„Prawdziwym wyjściem z kryzysu koronawirusa jest opracowanie szczepionek i dlatego jest to bardzo ważny dzień” – powiedział Netanjahu. Dodał, że Izrael współpracuje również z firmami farmaceutycznymi i innymi krajami, aby importować dawki szczepionki na koronawirusa, gdy zostanie ona zatwierdzona do ogólnego użytku. „Ważne jest to, że w ten czy inny sposób… dostarczymy wystarczającą ilość szczepionek dla wszystkich izraelskich obywateli, a następnie, z pomocą Boga, będziemy mogli uwolnić się od pandemii” – oświadczył premier. Netanjahu ostrzegł, że szczepionka nie będzie dostępna od razu, ale powiedział, że widzi „światło na końcu tunelu”.

Zobacz też: Badania nad kolejną szczepionką na COVID-19 wstrzymane. Powód – niepożądane działania

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Premier potwierdził również wcześniejsze doniesienia, że ​​wspierał inicjatywę Ministerstwa Zdrowia dotyczącą założenia nowej fabryki szczepionek w Izraelu.

Gantz wyraził ostrożny optymizm, ale zwrócił uwagę na długi proces zatwierdzania szczepionki. Dlatego wezwał Izraelczyków do dalszego przestrzegania wytycznych Ministerstwa Zdrowia.

Powtórzył również swój apel o szybkie uchwalenie budżetu państwa na 2021 roku, który jest w centrum konfliktów koalicyjnych między jego partią Niebiesko-Biali a Likudem Netanjahu, mówiąc, że każdy dodatkowy dzień bez budżetu nakłada „nieuzasadnione obciążenie ekonomiczne” w kraju.

Zanim Harel został zaszczepieniu, Gantz powiedział do niego: „Pomóż nam. Przyszedłem tutaj, aby ci powiedzieć, żebyś pomógł nam”.

Zobacz też: Hakerzy mieli zaatakować komputery specjalistów zajmujących się rosyjską szczepionką na koronawirusa

Kresy.pl/The Times of Israel

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz